Covid-19 Virüsünü Çinliler mi Üretti?

Covid-19, Corona Virus ya da Korona Virüsü adı ile bilinen virüsü Çinliler mi üretti? Covid-19 meselesi çıkmadan yıllarca önce gazetelerde sürekli Çinlilerin insan genetiği veya hayvan genetiği ile oynadığı haberleri sık sık çıkmaktaydı. Hatta Çinlilerin laboratuvar ortamında da zararlı virüsler ürettiği gazetelere konu oldu. 5 Mayıs 2013 tarihindeki Güneş gaztesinde de Çinlilerin yeni bir virüs türü ürettiği ile ilgili haber paylaşıldı. Sadece güneş gazetesi değil pek çok haber organında benzer haberler mevcuttur.

Hürriyet’in : 03.05.2013 tarihinde yayınladığı habere göre Çin’de araştırmacıların, kuş gribi ile insan gribini karıştırarak milyonlarca insanı ölümüne sebep olabilecek yeni bir grip türü üretmeye çalıştığı haberi yayınlandı. Sadece Hürriyet’de değil yabancı basında da bu haber hakkında bilgi verildi. Hatta Çinli araştırmacılar bu tip araştırmaları insanların iyiliği için ve aşı üretmek için söylerken Oxford Üniversitesi’nden bilim adamları, araştırmayı “tam bir sorumsuzluk” olarak niteledi. Batılı uzmanlar, yeni üretilen virüsün laboratuvar ortamından dışarı sızmasının dünya çapında ölümcül bir salgına yol açabileceği uyarısında bulundu. Paris’teki Pasteur Enstitüsü’nden Profesör Simon Wain-Hobson, “Bu yeni tip virüsün insanda ne oranda ölüme yol açabileceğini bilmiyoruz ancak salgın 500 milyon kişiyi etkilese 500 bin ila 100 milyon kişinin ölebileceğini tahmin edebiliriz” dedi.

Düşünün bu haber ve konu ile ilgili tartışma 2013 yılında yapılıyor ve 2020 yılında Çin’de Covid 19 Virüsü yayılıyor. Sizce tesadüf mü? Çinlilerin Korona Virüs olayından önce hiçbir yasaya uymadan virüs üretmeye çalışmasını normal mi karşılamak lazım? Çin yönetimi Covid-19 u biz üretmedik diyor. Şimdi buna gerçekten inanmalı mıyız?

Bir Cevap Yazın