2021 AYT Nasıldı?

Eşit Ağırlık Kısmı, Sözel Kısmı ve Sayısal Kısmın sınavlarına girdiğimi belirteyim. Yani hepsini çözemesem dahil hepsinden de soru çözdüm ki buraya malumat atabileyim.

Türk Dili Ve Edebiyatı: Açıkçası ben Türkçeyi ve Edebiyatın bir kısmını seven biriyim. (Göktürkler) Ancak tarafsız bakmam gerekir ve gerçekten Türk Dili dersini zaten 4 sene görmüş biri olarak eser özetleri vs şairler dışındaki soruları yapabildiğimi söylemem gerekir. Birkaç paragraf sorusu vakit aldı yalan yok ama yapılabilirdi.

Sosyal Bilimler 1 kısmı;

Tarih 1 : Bilgi ve yorum ağırlıklıydı her zamanki gibi. Boş bıraktıklarım oldu hatırlayamadığım için. Erkek arkadaşım kesin yapardı hepsini.

Coğrafya 1: Bilgi ve yorum ağırlıklı. Bunu da kesinlikle erkek arkadaşım hepsini yapardı. Ben bilmiyorum fazla. Bu tarz soruları konuyu bilen direkt yapar.

Sosyal Bilimler 2 kısmı;

Tarih 2: Bilgi ve yorum ağırlıktaydı. Paylaştığımız malumatlardan sorular geldi Tarih ile alakalı. O nedenle benim için rahattı ancak düzey olarak bence orta.

Coğrafya 2: Direkt yorum soruları vardı. Onun dışında birkaç bilgi sorusu gördüm.

Felsefe Grubu;

Psikoloji: Direkt bilgi, sonra yorum gibi geldi. Öyle ki felsefe grubuna sürem yetmedi zaten.

Mantık: Geçen sene sözelde bu kısmı yapabilmiştim. Soruları inceledim, yapılabilirmiş aslında. Ancak sürem yetmedi AYT Matematikten ötürü. AYT geneli gibi bilgi ve yorum gerektiriyor bunlar.

Sosyoloji: Bilgi ve yorum. Sürem yetmedi.

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi: Geçen sene bu kısımdan çok soru çözmüştüm vakit olduğundan. Bana bu sene çoğunluk bilgi gibi geldi. Yani biliyorsan yapıyorsun.

Matematik: Çok vaktimi almasına rağmen aldığı vakit kadar soru çözemedim. Zor kelimesini kullanmak yanlış geliyor ancak tek amaçları bu gibi geliyor bana artık. Keşke diğer derslere baksaydım dedirtti:

Fizik: Bilgi ve yorum direkt. Uğraştırıcı sorular vardı.

Kimya: İşlem bilgi ve yorum ağırlıktaydı. Çok boşum vardı.

Biyoloji: Fen Bilimleri alanında diğerlerine göre daha az bilgi sahibi olduğum ders olmasına rağmen bu dersi daha kısa sürede çözdüm. Bilgi ve yoruma dayalı idi direkt.

Bir Cevap Yazın