2021 AYT Nasıldı?

Eşit Ağırlık Kısmı, Sözel Kısmı ve Sayısal Kısmın sınavlarına girdiğimi belirteyim. Yani hepsini çözemesem dahil hepsinden de soru çözdüm ki buraya malumat atabileyim.

Türk Dili Ve Edebiyatı: Açıkçası ben Türkçeyi ve Edebiyatın bir kısmını seven biriyim. (Göktürkler) Ancak tarafsız bakmam gerekir ve gerçekten Türk Dili dersini zaten 4 sene görmüş biri olarak eser özetleri vs şairler dışındaki soruları yapabildiğimi söylemem gerekir. Birkaç paragraf sorusu vakit aldı yalan yok ama yapılabilirdi.

Sosyal Bilimler 1 kısmı;

Tarih 1 : Bilgi ve yorum ağırlıklıydı her zamanki gibi. Boş bıraktıklarım oldu hatırlayamadığım için. Erkek arkadaşım kesin yapardı hepsini.

Coğrafya 1: Bilgi ve yorum ağırlıklı. Bunu da kesinlikle erkek arkadaşım hepsini yapardı. Ben bilmiyorum fazla. Bu tarz soruları konuyu bilen direkt yapar.

Sosyal Bilimler 2 kısmı;

Tarih 2: Bilgi ve yorum ağırlıktaydı. Paylaştığımız malumatlardan sorular geldi Tarih ile alakalı. O nedenle benim için rahattı ancak düzey olarak bence orta.

Coğrafya 2: Direkt yorum soruları vardı. Onun dışında birkaç bilgi sorusu gördüm.

Felsefe Grubu;

Psikoloji: Direkt bilgi, sonra yorum gibi geldi. Öyle ki felsefe grubuna sürem yetmedi zaten.

Mantık: Geçen sene sözelde bu kısmı yapabilmiştim. Soruları inceledim, yapılabilirmiş aslında. Ancak sürem yetmedi AYT Matematikten ötürü. AYT geneli gibi bilgi ve yorum gerektiriyor bunlar.

Sosyoloji: Bilgi ve yorum. Sürem yetmedi.

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi: Geçen sene bu kısımdan çok soru çözmüştüm vakit olduğundan. Bana bu sene çoğunluk bilgi gibi geldi. Yani biliyorsan yapıyorsun.

Matematik: Çok vaktimi almasına rağmen aldığı vakit kadar soru çözemedim. Zor kelimesini kullanmak yanlış geliyor ancak tek amaçları bu gibi geliyor bana artık. Keşke diğer derslere baksaydım dedirtti:

Fizik: Bilgi ve yorum direkt. Uğraştırıcı sorular vardı.

Kimya: İşlem bilgi ve yorum ağırlıktaydı. Çok boşum vardı.

Biyoloji: Fen Bilimleri alanında diğerlerine göre daha az bilgi sahibi olduğum ders olmasına rağmen bu dersi daha kısa sürede çözdüm. Bilgi ve yoruma dayalı idi direkt.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s