Zengin ve Fakir Aynı Mezara mı Girer?

*Zenginin çocuğu özel hastanede fakirin çocuğu ya devlet hastanesinde ya da evde doğar.

*Zenginin çocuğu özel kreşlerde fakirin çocuğu mahalle sokaklarında oynar.

*Zenginin çocuğu özel okulda fakirin çocuğu devlet okulunda okur. Zenginin çocuğu özel üniversiteye gider, parayla diploma alır. Fakirin çocuğu ise devlet üniversitesine gider, bilgisi ile, emeği ile, kısacası hakkıyla diploma alır.

*Zengin karısını-kocasını aldatırsa yasak aşk olur, fakir aldatırsa ahlaksız bir orospu çocuğu olur.

*Zengin çocuğu ise parasını verir bedelli askerlik yapar. Fakir çocuğu ise uzun dönem askerlik yapar ve şehit cenazeleri de fakir evlerinden çıkar. Zenginler de villasında smoothie sini yudumlarken ve ejder meyvesini yerken Twitter üzerinden şehitler ölmez vatan bölünmez yazar.

*Zenginin çocuğunun işi hazırdır. Ya babasının ya da bir başka zengin tanıdığın holdinginde işe başlar.

*Zengin parasını verir vekil olur. Sonra da TBMM de görev yaptı diye ömür boyu kendisine maaş bağlanır. 1 sene vekillik yapması ömür boyu maaş alması için yeterlidir. Fakir ise en fazla muhtar olur (İstisnalar hariç…)

*Zengin en az vergiyi verir. Fakir ise eşek yüküyle vergi verir. Evini geçindiremez. Zenginin devlet tarafından vergi borcu silinir, sonra da vergi borcu silinen zengin bu milletin amına koyacağız der, fakir ise daha götündeki boku temizleyecek sabuna sahip değildir. Sonrada kendisine hakaret eden zenginleri alkışlar, över, destek çıkar.

*Zengin hastalanır, özel hastanede özel odada yatar. Özel doktoru ve özel hemşiresi vardır. fakir hastalanır, devlet hastanesinin koğuş misali odalarında yatar. Her koğuşa 40-50 hastaya bir doktor bir de hemşire düşer.

*Fakirler ter kokar zenginler ise deodorant kokar.

*Zengin her ne suç işlerse işlesin adalet karşısında haklıdır. Zengin çalarsa kleptoman fakir çalarsa adi hırsız olur.

*Zengin uyuşturucu kullanırsa pudra şekeri kullanmış sayılır. Hakkında işlem yapılmaz. Fakir kullanırsa hapse atılır. Kendisinden bağımlı bir piç diye bahsedilir.

Öldükten sonra ikisi de birbirinden farksız mı olur? Tüm statüler ortadan kaybolur mu? Zengin ve fakir aynı mezara mı girer?

Zengin ve Fakir insan öldükten sonra aynı mezara mı girer? Hepimizin gireceği 2 metre mezar mı? Cevap hayır arkadaşlar. Fakirler manzaranın olmadığı, it geçmez kervan yürümez yerlere gömülür zenginler ise manzaralı ve güzel mermeri olan lüks yerlere gömülür demeyeceğiz. Fakirler toprağa gömülür zenginler ise gömülmez. Dondurulur! Zenginler teknolojinin gelişmesi ile bir gün insanlığın ölüme çare bulacağına inanırlar bu yüzden kendilerini dondururlar. Dondurma ücreti olarak sadece baş için 75-100 bin dolar civarı bir bedel öderler. Tüm vücut için ise bu bedel 200 bine kadar çıkmaktadır. 1960’larda bir grup bilim insanı, insanları dondurma projesi üzerine deneyler yapmayı hızlandırdılar. Planlarına göre gelecekte gelişen teknoloji ile dondurulan insanların hastalıklarını tedavi etmek ve onları hayata geri döndürebilmek mümkün olacaktı. Teknolojik gelişmeler henüz dondurulmuş insanların yaşamasını sağlayacak seviyede değil. Buna rağmen her geçen gün insan dondurma yöntemine talep artmaktadır. Teknolojik gelişmelerden umutlu 2000’den fazla insan öldükten sonra dondurulmak için sözleşme imzalamış durumda. İnsanları dondurarak koruma fikri ilk olarak 12 Ocak 1967’de James Bedford’un düşük sıcaklıklara dayanıklı cryo tüpünde saklanmasıyla pratiğe döküldü. Kaliforniya Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olan James Bedford tedavisi mümkün olmayan bir böbrek kanseri türüne yakalandı. Akciğerlerine de metastaz yapan böbrek kanserinin tedavisinin mümkün olmadığını anlayan 73 yaşındaki Bedford dondurulmak için gönüllü oldu. Bedford, 12 Ocak 1967’de kanserden vefat ettikten birkaç saat sonra Cryo-biyolog Robert Prehoda, biofizikçi Dante Brunoi ve Kaliforniya Canlı Dondurma Topluluğu Başkanı Robert Nelson’un gözetiminde donduruldu. Birkaç gün sonra Bedford’un bedeni, kuru buz ile paketlenmiş yalıtımlı özel bir kutuya yerleştirildi. Daha sonra, Bedford sıvı nitrojenle dolu eksi 196 derecedeki büyük bir konteynıra batırıldı. Birkaç farklı yere taşındıktan sonra Bedford’un bedeni son olarak Arizona’daki “Alcor Life Extension Foundation” adlı kuruma götürüldü ve hala burada muhafaza ediliyor.

Kısaca fakirler toprağa gömülür zenginler ise dondurulur.

Bir Cevap Yazın