ABD Polisi Müslüman Arap Genci Hastanelik Etti!

Amerikan Polisi Müslüman gence acımadı. Dakikalarca polisler gencin kafasını yumrukladı, boğazını sıktı, kemiklerini kırdı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Abuatelah adındaki Arap gencin burnunda, kafatasında ve leğen kemiğinde kırıklar olduğu tespit edildi. Müslüman Arap gencin pek çok yerinde kırıklar var. Hayati tehlikesi devam ediyor. Genç hastaneye kaldırıldı. Peki, Arap genç neden böyle bir muameleye maruz kaldı?

Arkadaşlar ABD Türkiye değil. Türkiye’de arkan varsa, çeteleştiysen polisler size karşı bu kadar sert müdahale edemez. Özellikle kaçak yollardan Türkiye’ye geldiysen göçmenlere yapılan müdahaleler ırkçılık olarak yorumlandığı için Türkiye’deki polisler böyle kişilere bir şey yapmaz. ABD’de ise durumlar değişik. Kim olursanız olun polisin emrini dinlemek zorundasınız. Polis size talimat verdiğinde dediklerini yapmazsanız sonuçları çok ağır olur.

Müslüman Arap neden böyle dayak yedi?

Çünkü polisin talimatlarına uymadı ve cebinde silah vardı. Cebindeki silahla da kaçmaya çalıştı. Sonra ise polisler tarafından yakalandı ve hastanelik olana kadar dayak yedi. Polis tarafından yayınlanan görüntülerde, Abuatelah ve arkadaşının araçtan indirildikten sonra üst araması yapıldığı ardından Abuatelah’ın polisten koşarak kaçtığı ve kısa bir kovalamacanın ardından polis tarafından yakalanan Abuatelah’ın polisler tarafından yere yatırılarak defalarca yumruklandığı görüldü. Çevredekiler tarafından keydedilen görüntüde ise, 3 polisin Abuatelah’ın üzerine çıkarak şiddet uyguladığı sırada Abuatelah’ın çığlıkları duyuldu.

Aynı olay Türkiye’de olsaydı büyük ihtimal şahıs herkese tehditler savuracak ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılacaktı. Ancak Amerika’da işler böyle yürümüyor. Hem silahın var hem de kurallara uymuyorsa bu büyük bir sorun.

Orta Doğuluların en büyük sorunlarından biri gittikleri ülkeye kendi kültürlerini de dayatmaya çalışmaları ve ülkelerin kanunlarına saygısız oluşları. Evet, Türkiye’de bunu yaparlarsa sorun olmaz çünkü Türkiye’de Araplar ne yaparsa yapsın mazur gören, haklı gören, Araplara tapan insanlar mevcut. Ancak başka ülkelerde böyle yaparlarsa sonuçları ağır olur. Bu yüzden Araplar Türkiye’ye şükran duysunlar, nankörlük yapmasınlar. Bir de milletin karısını kızını tiktoka atmayın. Yoksa ABD polisi bile bu gidişle Türklerin yanında melek kalacak haberiniz olsun…. Türkler sinirlendiğinde biliyorsunuz ki sonuçları baya bir vahim olmaktadır.

One comment

  1. Dinin ne eğer Müslümansan bu paylaşım ne resmen abde polisini haklı görüyorsun. yok eğer müslüman değilsen söyle bilelim. İslam düşmanlığı yapınca daha Türk olmuyorsun. aynısını almanyadaki türklere yapsalar hoşuna gider mi? türklük bedenimiz İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.

Bir Cevap Yazın