Filmlerde Gösterilen En Güçlü Sith Lordu Kimdir?

Darth Vader: Gücü çok iyi kullanır. Kanında aşırı derecede midichlorians vardır. Çok öfkelidir ve en ufak bir yanlışa tahammülü yoktur. Emrindeki her canlıyı korku ile yönetir. Çok iyi bir pilottur. Sezgileri yüksektir.

Darth Tyranus (Count Dooku): Aslında gerçek bir Sith Lordu olamamıştır. Palpatine kendisini bir araç olarak kullanmıştır. Kendine has bir ışın kılıcı kullanma tekniği vardır. Gücünü kullanarak elektrik gönderebilir. Kendisi bizzat Jedi iken Usta Yoda tarafından eğitilmiştir. Sith olduktan sonra Yoda ile duello yapmadan önce hem Anakin hem de Obi-Wan’ı ışın kılıcı tekniğini kullanarak etkisiz hale getirmiş ve ardından hemen Yoda ile dövüşmeye başlamıştır. Gücünde hiçbir azalma yoktu. Yoda ile yaptığı duello berabere bitmiştir.

Darth Maul: Çift taraflı ışın kılıcı kullanır. Çok öfkeli ve kibirlidir. Darth Sidious’a sonuna kadar bağlıdır. Konuştuğu pek görülmemiştir. Sadece emirleri yerine getirir. Işın kılıcına çok hakimdir. Öyle ki hem Usta Qua Gon jin ve Obi Wan ile aynı anda savaşmış ve Qua Gon jin’i öldürmüştür. Obi Wan’a kaybetmesinin nedeni ise kibridir.

Darth Sidious: Sinsilik, kurnazlık, plan yapma ve yönetme yeneteklerini sonuna kadar kullanır. Filmlerdeki en güçlü Sith’dir. İnce eleyip sık dokur. Attığı her adımda yarını düşünür. Gücü çok iyi kullanır. Öyle ki Jedi Konseyinin içinde onlarca yıl kendisinin Sith olduğunu belli etmemiş ve Jedilerin sağlıklı düşünmesinin önüne geçmiştir gücü kullanarak. İki Jediyi yani Anakin ve Dooku’yu Sith tarafına geçirmiştir. Sidious Jedi’den dönme bir devşirme Sith değildir. Safkan Sith’dir. Evrenin en büyük İmparatorluğunu kurmuştur. Onun devrinde işsizlik, hırsızlık, rüşvet ortadan kalktı, galaksiye düzen ve adalet geldi.

Bir Cevap Yazın