2021 TYT Felsefe Kanal Önerileri

2021 TYT Felsefe Kanal Önerileri (Ders Videoları)

Birçok kanal tavsiye edeceğim. Bu tüm dersler için geçerlidir. Enerjiniz hangi öğretmenler ile uygunsa onlardan devam edersiniz. Tek bir kanala bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Birinden konu anlatım izleyip, ötekinden tekrar yapıp, diğerinden soru çözümleri inceleyebilirsiniz. Önemli olay konuyu iyi anlayabilmeniz ve soru çözümleri sayesinde yeni sorularda bunları uygulayıp çözebilmeniz. Bahsettiğim diğer kanallar mutlaka soru çözümünde yeni bir şeyler öğrenmenize katkı sağlayacaktır.

1. Benim Hocam Can Köni

Can Köni öğretmenimizin güzel, diksiyonu hoş ve anlaşılır bir anlatımı var. 15-20 arası videodan oluşuyor. Zaten bilirsiniz ki felsefe videoları öyle pek fazla olmaz. Felsefe Ders Notları soru bankasını çok beğendim, sayıca çok testleri olmasıyla başka kaynağa bile ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorum. Bence bu kanalı izleyecekseniz kesinlikle video ders notları soru bankası adlı kitapla beraber yürütmelisiniz.

2. Sosyal Hocam

Ben bu kanalda, filozoflara dair bilmediğim detayları öğrendim, o yüzden ayrı bir defterle çalıştım. Çok zevkli oldu. Öyle ki bazı videolarda ekran görüntüsü alıp çıkarttığım oldu. Öğretmenimizin güzel bir anlatımı var sadece felsefe için değil tüm sosyal derslerinde. Tekrar yapmak isteyenlerin de bu kanalı izleyerek deftere, en azından kağıda not alarak çalışmalarını tavsiye ederim.

3. Didem Hoca

Ben bu kanalla, felsefe son Tekrar adlı 4 tane videosunu izlerken tanıştım. Tekrar dedim ama birçoğunu unutmuştum, bu nedenle tek tek soru cevapları yazdım, arkalı önlü 2.5 sayfalık not çıktı. Sınava yakın zamanda baktığım o notlar bana  netler ile geri döndü diye düşünüyorum. Özellikle 2020 yks Tyt sınavında, Descartes’in eser sorusunda, duyu olarak işaretlememdeki etken, öğretmenimizin anlattığı bir detay olarak aklıma kazınmıştı. Kesinlikle o son Tekrar videolarını izlemelisiniz.

Bir Cevap Yazın