2021 AYT Kimya Kanal Önerileri

2021 AYT Kimya Kanal Önerileri

1. Kimyacı Gülçin Hoca

Gülçin Öğretmenimizin güzel diksiyonunu, konu anlatımını ve 13 Hamlede Kimya Ayt serisi videolarını çok beğendiğim için en başta bu kanalı öneriyorum sizlere. Video pdflerini yazdırıp, videodaki soruların cevaplarını yazarak vakit kaybı yaşamadan tekrar yapabilirsiniz.

2. Kimya Hocam

Kanalı, ayt kimya son Tekrar video serisinden ötürü izledim. Ayrıca deneme çözümleri ile yöntem öğrenmeniz açısından uygun bir kanal.

3. Benim Hocam Görkem Şahin

Hem Tyt Kimya’da, hem Ayt Kimya’da en çok sevdiğim kanallardan bir tanesi. Videoların süresi uzun gelebilir ancak ayt Kimya konularına göre 90-110 video olması normal. Öğretmenimizin çok güzel bir anlatımı var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. turkcemalumatlar.wordpress.com

4. Khan Academy

Organik Kimya video serisini izleyin derim. Bu kanalın anlatımlarının zihnimde kalıcı olmasını görsellikle zenginleştirmesine bağlıyoum, belgesel tadında videolar da kanalda mevcut.

Birkaç kanal tavsiye ettim Bu tüm dersler için geçerlidir. Enerjiniz hangi öğretmenler ile uygunsa onlardan devam edersiniz. Tek bir kanala bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Birinden konu anlatım izleyip, ötekinden tekrar yapıp, diğerinden soru çözümleri inceleyebilirsiniz. Önemli olay konuyu iyi anlayabilmeniz ve soru çözümleri sayesinde yeni sorularda bunları uygulayıp çözebilmeniz. Bahsettiğim diğer kanallar mutlaka soru çözümünde yeni bir şeyler öğrenmenize katkı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın