Hergün Mazgalı İzleyen Köpeğin Derdi Ortaya Çıktı

İzmit’te köpeğin, her gün belirli saatlerde gelerek caddede bulunan mazgalların içerisini izlemesi merak konusu oldu. Köpeğin odaklanıp baktığı mazgallar itfaiye ekipleri tarafından incelendi. Özel kameralara mazgalın içerisini izleyen itfaiye ekipleri sıra dışı bir durumla karşılaşmadı. İtfaiye ekipleri, köpeğin izlediği mazgalların bulunduğu caddeye gelerek mazgalları tek tek kaldırdı. Özel kameralarla mazgalların içerisini inceleyen itfaiye ekipleri, yaptıkları incelemelerde sıra dışı bir durumla karşılaşmadı. Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından itfaiye ekiplerinin mazgalları yeniden yerine yerleştirip caddeden ayrılmasıyla, köpek mazgalları izlemeye devam etti.

Sevimli köpek, her gün akşama doğru Fethiye Caddesi’ne geliyor ve tüm ilgisini mazgala veriyordu. Çevredeki insanlar ise köpeğin pürdikkat bir şekilde mazgala bakışını görmüştü. Çevredeki insanların kafasında bu nedenle de birtakım soru işaretleri meydana gelmişti. Vatandaşlar o kadar merak içerisinde kalmıştı ki köpekle birlikte mazgalı incelemeye başlayanlar bile olmuştu. Köpekle birlikte mazgala bakmayı deneyen insanlar tıpkı köpek gibi odaklanmasına rağmen orada dikkatlerini çekecek hiçbir şeye rastlayamamıştı. Yeni tip koronavirüsün Türkiye’ye geldiği zamandan bu yana her gün düzenli olarak bu caddeye gelip mazgalı inceleyen köpeğin o anki görüntüleri sosyal medya platformlarında yayımlanınca bir anda tüm ülkenin konuştuğu köpek haline geldi.

Her Gün Mazgalı İzleyen Köpeğin Nedeni Fareymiş…

Köpeğin her gün düzenli saat aralıklarında bu caddeye gelmesi ve mazgal başında beklemeyi alışkanlık hâline getirmesi hakkında açıklama yapan Taner Savder, “Biz burada esnafız. Bundan 20-25 gün önce aşırı yağmur yağmıştı. Rögarlardan gelen sudan dolayı fareler çıktı birkaç tane burada. Fareleri kovalayınca otomatikman hayvanda bir his oluştu. Acaba tekrar fare mi çıkacak. Biz de bunu birkaç sefer söyledik. Sosyal medyada da duyduk. Yok bir travma mı geçiriyor. Öyle bir şey yok. Fareden dolayı tamamen” ifadelerini kullandı ve açıklamasına şu şekilde devam etti: “Fareyi kovaladığı için devamlı mazgalları geze geze bakıyor. Onun haricinde herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyoruz köpekte. Çok seviyoruz ve besliyoruz burada esnaf olarak. Ünlü oldu herkes gelip çekmeye başladı. Yavrusunu düşürmüş ya da düşürdü. Öyle bir şey yok. Buradan herkese söyleyelim.”

Bir Cevap Yazın