Mutluluk İçin Bir Stratejiniz Olsun

Sağlıklı bir işin işareti nedir? Sağlıklı iş planı. Bu, iş danışma şirketi Stratejik Yönetim Merkezi’nin tartışmasıdır. Onlar her işin amacının tanımlanmasına ve sonra da bu amacın üstesinden gelmek, bunu başarmak için bir strateji saptanmasına inanıyorlar. Aynı yaklaşım insanlar için de kullanılabilir. Ne istediğinizi tanımlayın, sonra da bunu elde etmek için bir strateji kullanın.

Gariptir ama, çocuklar bu konuda yetişkinlerden daha iyidirler. Ufak çocuklar huysuzlaştıkları zaman, kendilerine dondurma alınacağını bilirler. Gürültü ve yaygara kopardıklarında azarlanacaklarının bilincindedirler. Çocuklar yaşamın kurallarını ve önceden konmuş, belirlenmiş bir düzeni olduğunu kavramışlardır. Ve istediklerini almakta kendilerine yardımcı olacak bir strateji kullanırlar.

Yetişkin biri olarak mutlu bir hayat yaşamak, bir çocuğun bir külah dondurma almaya çalışması gibidir. Ne istediğinizi bilmeniz gerekir ve istediğiniz şeyi elde etmek için de bir strateji kullanmalısınız. Neyin sizi mutlu yaptığını ve de neyin sizi üzdüğünü düşünün. Kuşkusuz istediğinizi elde etmekte size yardımcı olması için bunu kullanın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s