Kırmızı Toz Biber İle Saç Uzatma

Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı Toz Biber
  • 1 Yemek kaşığı zeytinyağı

Bu maskeyi ayda 1 uygulamanız daha iyi olacaktır. Hem mevcut bakım rutininiz bozulmaz hem de alerjik bir durum olma olasılığı düşer.

Uygulama Şekli:

Açıkçası ben eski kullanmadığım serum kutusuna koydum. Damlalıklı olması sayesinde, ortalama 45 dakika saç diplerimde beklettim ve ara ara masaj yaptım karışım her bölgeye dağılsın diye. Yüzünüze değmemesine dikkat edin. Benim yüzümde alerji ve kızarıklık olmuştu.

Toz biber İle Saçlar Nasıl Uzar?

Toz biberin kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği vardır. Zeytinyağı da başta saç nemlendirmek olmak üzere, saç uzatma özelliğine sahiptir. Bu iki malzeme doğal olarak saç uzamanızı hızlandıracaktır. Benim kuru saçlarım bu uygulama sayesinde hem nemlendi, hem de toz biber etkisiyle bir güzel parladı. Koku anlamında bir endişeniz olmasın, yıkadıktan sonra herhangi bir koku kalmıyor. Bu uygulama gerçekten benim saçımın uzamasını hızlandırdı, ilkbahar aylarında uyguladığımda daha çok verim aldığımı düşünüyorum. Bilindiği üzere kışın saçlar daha yavaş uzar. Ama kış ayında uygulamak isteyenler haftada 1 uygulayabilirler ve çok daha hızlı etki alacaklarına eminim. Tabi alerji testi yapın kulak arkası bile gibi bölgenizde.

Bir Cevap Yazın