2021 Yılının En İyi Sülfatsız Şampuanı!

2021’de hem uygun fiyatlı, hem de içeriği temiz sülfat içermeyen şampuan arıyorsanız eğer o şampuan kesinlikle:

https://www.biowera.com/koleksiyon/%C5%9Fampuan-sa%C3%A7*bakimi/%C5%9Fampuan-hindistan-cevizli-keratinli-bitkisel

Biowera markasının şampuanıdır.

Gelelim benim kullandığım Saç Uzamasını Destekleyen Besleyici Bitkisel Şampuan’ın İçeriğine:

Aqua, Glycerin, Cocos Nucifera Oil, Sesamum İndicum Seed Oil, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Stearic Acid, Magnolia Sieboldii Extract, Ascorbic Acid, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Peg – 3 Sorbitan Oleate, Citrus Limon Friut Extract, Salvia Hispanica Seed Extract

İçeriğinde ne sülfat ne türevleri bulunuyor. İçeriği temiz, cetyl acholol ve peg – 3 sorbitan oleate görünce korkmayın. Bunlar zaten cilt ve saç ürünlerinin neredeyse hepsinde bulunuyor ve sülfat gibi etkilere sahip değil. Bilindiği üzere sülfat hem saç rengini bozuyor hem temizleyici madde olduğundan saçı kurutuyor. Ben içerik listesinde sülfat görmediğim gibi doğal olarak saç rengimde bozulma kuruluk vb etkilere rastlamadım. Aksine hindistan cevizi yağının içeriğinden kaynaklı saçlarım istediği neme kavuştu.

Açıkçası sitelerde yorum yapan herkes yapışkanlığından şikayet etmiş yorumda ancak o yapışkanlığı sağlayan muhtemelen bileşimindeki ksantan sakızıdır. Bu xsantan gum olarak geçen madde zaten süt ürünleri başta olmak üzere geniş yelpazede kullanılıyor. Bu şampuana kesinlikle bir kez şans verin. Satın aldıysanız hoşuma gitmedi diyip bırakmayın. Alıştıkça çok seveceksiniz. Ben bir önceki malumatta da belirttiğim üzere alışmakta hiç sorun yaşamadım çünkü bitkisel sülfatsız şampuanları seviyorum.

Ben ayrıca henüz tek bir şampuanını kullandım onun dışında saç uzatan serumunu kullandım ve uzamayı destekleyen sabununu da kullandım. Duruma ve isteğe bağlı olarak diğer şampuanları da deneyebilirim.

Bu ürünün detaylı incelemesini isteyenlere bir diğer yazımızı ekliyorum:

Biowera Bio – Shampoo Hindistan Cevizi Yağlı Saç Uzamasını Destekleyen Şampuan Ürün İncelemesi – Türkçe Malumatlar (turkcemalumatlar.com)

Bir Cevap Yazın