Türkiye Ve Norveç Karşılaştırması

Türkiye Ve Norveç Karşılaştırması Sağlıklı Bir Karşılaştırma mı?

Mültecisiyle birlikte 85-90 milyonluk Türkiye’yi 5 milyonluk Norveç ile kıyaslamak mantık dışıdır. Norveç dediğimiz ülke 5 milyon nüfusa sahip, tehdit altında olmayan, birilerinin bölmeye çalışmadığı, Allah’ın unuttuğu yerde bulunan bir ülkedir. Türkiye ise sürekli tehditlerle savaşan, büyük bir nüfusa sahip, etnik, mezhepsel problemleri olan bir ülkedir. İki ülkeyi birbirine kıyaslamak doğru olmaz. Türkiye kendi kulvarında ülkeler ile kıyaslanmalıdır. Mesela Fransa gibi. Ya da Rusya gibi. Stalinin dediği gibi, ne kadar az nüfus o kadar az problem demektir. Türkiye çok kültürlü ve çok etnik kökenli yapısı ile dış sorunlarla uğraştığı gibi iç sorunlarla da uğraşmaktadır.

Genetik Fark!

Norveç gibi İskandinav ülkelerinde ırk ıslahı yani öjeni çalışmaları da yapılmıştır. Şimdi bu ırk ıslahı çalışmasının aynısını Türkiye’de yapsak yer yerinden oynar. Norveçliler, öjeni çalışması yaparken sakat ve hasta olan Norveçlileri öldürdüler ve sadece zeki olanların yaşamasını sağladılar. Ayrıca Çingeneler ve Norveçli olmayanları da sistematik bir şekilde azalttılar, nüfuslarının çoğalmasını engellediler. Türkiye’de böyle bir şey yapılsa dünyanın tepkisi ne olurdu? Türkiye yine soykırımcı ve barbar olurdu. Aynısını Norveç yapınca modern ülke ve insanlığa örnek ülke oluyor. Norveç yaptığı ırk ıslahı çalışması ile sağlıklı bir ırk meydana getirdi. Türkiye de ise insanlar sağlık olarak çok gerideler ve et de yiyemedikleri için genetik açıdan çürüyorlar.

Norveç ile Türkiye’yi birbirine karşılaştırmak mantıksızdır. Norveç’in nüfusu azdır ve bu az nüfus ise Öjeni çalışması ile meydana getirilmiştir. Norveç’de sakat doğum azdır. Norveç’de hastalıklı bireyler azdır. Türkiye ise İmparatorluk geçmişi olan ve içinde milyonlarca mülteci ile farklı etnik kökenden insanlar barındıran ayrıca komşularının hepsi kendisine düşman olan ve dünyada en sevilmeyen ülkelerin başında gelmektedir.

Bununla beraber Türkiye her türlü olumsuzluğa rağmen dünyanın sayılı güçlü ülkelerinden biridir. Eğer Norveç’in Türkiye kadar düşmanı olsa 1 gün bile hayatta kalamaz.

Türkiye’nin en önemli kusur bol miktarda rüşvetçi politikacı barındırmasıdır. CHP’si, AKP’si farketmeksizin tüm partilerde bol bol rüşvetçi ve çıkarcı insanlar bulunmasıdır ve Türkiye’ insanların sağcı, solcu, dinci vs farketmeksizin yobaz olmasıdır. İlaeten özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bol bol yapılan Akraba evlilikleri ile aşiretçi kültür ile büyüyen Kürt ile Arap Nüfusunun hızlıca yükselişi Türkiye’yi gelecekte daha büyük sorunlara gebe bırakacaktır.

Bir Cevap Yazın