Crysis Gerçek Hikayesi

Crysis Gerçek Hikayesi, Dikkat Spoiler İçerir!

Birinci oyunda Nano Zırh teknolojisi 1908 yılında tunguska patlaması sayesinde keşfediliyor. Teknolojiyi bulan Jacop Hargreave ve Karl Ernst Rasch yıllar içerisinde teknolojiyi geliştirip, nano zırh ve bir çok teknoloji geliştirip parayı vuruyorlar ve 2. oyundaki Crynet şirketini ve Cell adlı askeri şirketi kuruyorlar. Geliştirdikleri teknoloji sayesinde Jacop Hargreave kendisini bir kapsüle kapatarak hayatını zihinsel olarak yaşarken, Karl Ernst Rasch kendisine Uzaylı(Seph) dna sı enjekte ederek ölümsüzlüğü seçiyor. Crysis’in 1. oyununda adaya gönderilen Raptor ekibi, aslında nano giysileri yani uzaylı teknolojisini test etme amaçlı oraya gönderiliyor. Maksat savaşta giysiyi denemek, savaş datası elde etmek. Ancak beklenmedik bir şey oluyor ve uzaylılar uyanıyor. Oyunda uzaylılar, sonradan dünyaya gelmiyorlar, aslında hep oradaydılar. Şirkette onların orada olduğunu biliyordu ve onların teknolojisini kullanıyordu. Ancak dediğimiz gibi işler yolunda gitmiyor ve uzaylılar uyanıyor. Ekip ise oraya kurtarma görevi için gittiğini sanıyordu ama kurtarma görevi sadece paravandı. İşin bahanesiydi. Ekibinden olan bitenden haberi yoktu.

İkinci oyunun başında ise Prophet Alcatraz ile karşılaşıyor fakat Alcatraz bitmiş halde, resmen ölü gibi. Prophet’te adeta ölü gibi, tüm bedeni çürümüş vaziyette. Sonra ise Prophet intihar ediyor ve giysini Alcatraz adlı askere veriyor. Ancak giysi Prophet ile uyumulu hale gelmiş seviyede. Prophet’in kimliği giysinin içinde yaşıyor. Prophet’in anıları, düşünceleri her şey giyside kalıyor ve Alcatraz yavaş yavaş Prophet’e dönüşüyor.

İkinci oyunda gerçekleşen büyük savaşın ardından Prophet, Crynet tarafından hapse atılır ve Cephler (uzaylılar) tarafından dünya üzerinde o ana kadar görülmemiş en büyük işgal gerçekleştirilir. Ayrıca New York, Crysis 2’nin sonundaki büyük patlamadan sonra sular altında kalır ve şehir ormanımsı bir hal alır. Bu olaylardan sonra şehrin bir kısmı Cell Corporation tarafından Nanodome adı verilen dev bir fanusun içine alınır. Nanodome içerisindeki alana ise “New York City Liberty Dome” adı verilir. Cell Corporation bu fanusun amacının karantina bölgesi oluşturmak ve insanları uzaylılardan korumak olduğunu söylese de, Prophet, Cell Corporation’ın Nanodome içerisinde dünyayı ele geçirmek için teknoloji geliştirdiğini öngörür. Crysis 3’te ana karakter Prophet olacak. Prophet bu defa intikam için savaşacak.

Bir Cevap Yazın