Pandemi Döneminde İzlenecek En İyi Virüs Konulu Filmler, Diziler

Pandemi Döneminde İzlenecek En İyi Virüs Konulu Filmler, Diziler

Pandemi döneminde herkes evlerine kapandı ve bilgisayar ya da telefonlar ile vakit geçiriyor. Bu can sıkıcı durumu biraz daha çekilebilir yapmak için turkcemalumatlar olarak sizlere pandemi döneminde izleyebileceğiniz virüs konulu filmler önereceğiz. İşte karşınızda pandemi döneminde izlenecek en iyi virüs konulu filmler!

1- Resident Evil (Ölümcül Deney) Serisi

Virüslü ve zombi temalı filmlerin başında gelmektedir. Filmler gayet kaliteli çekilmiştir ve izleyici asla sıkmamaktadır. Özellikle birinci filmi çok karanlık, karamsar hatta en iyisidir. Diğer serilerde aksiyon dozu baya yükselmiştir fakat ilk filmin tadı bir başkadır. Kesinlikle virüslü, zombili filmler izlemek istiyorsanız Resident Evil’a göz atın. Resident Evil, günümüz Korona Virüs meselesine yıllar önce en gerçekçi şekilde bakan bir film serisidir. Hatta internette dolaşan komplo teori videolarındaki sahneler de çoğunlukla Resident Evil filminden alıntıdır.

2- 28 Days Later ve 28 Weeks Later

Virüslü, zombili filmler arasında en iyi filmlerden biridir. Gerçekçi, acıklı, empati yapmanızı olanak sağlayan senaryosu ile sizleri ekran başına kitleyecektir. Hayatta kalmak için neleri feda edersiniz? İşte bu filmde bunun cevabını bulacaksınız. Belki de insanlığınızdan utanacaksınız.

3- Ben Efsaneyim (I am Legends)

Will Smith’in başrolde oynadığı bir filmdir. . Smith, yeryüzünde insan yapımı virüsten etkilenmeden, hayatta kalan tek insan olduğunu düşünen askeri bir viroloğu canlandırır. Neville virüse karşı bağışıktır ve düşman mutantlara karşı kendini savunurken bir tedavi geliştirmeye çalışır. Film, 1964’te The Last Man on Earth ve 1971’de Tek Adam’dan sonra Matheson’un romanının üçüncü uzun metrajlı film uyarlamasıdır.

4- Dünya Savaşı Z ( World War Z)

2013 yılında gösterime girmiş olan Yüksek bütçeli, korku, dram ve aksiyon filmidir. Brad Pitt’in de başrolde olduğu filmde, Güney Kore’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir ve insanoğlu ikiye ayrılır. Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve Zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks’un 2006 tarihli Zombi Savaşı (World War Z) adlı kitabından uyarlandı. Dünya Savaşı Z, 2 Haziran 2013 tarihinde Londra’da prömiyeri ve 35. Moskova Uluslararası Film Festivali’nin açılışında gösterilmiş olup ABD’de 21 Haziran 2013 tarihinde 2D ve RealD 3D olarak gösterime sunuldu. Ayrıca En İyi Korkutucu Sahne Dalında MTV Film Ödülü almıştır.

5- Salgın (The Crazies)

Orta Batı’da sessiz, sakin bir kasabada yaşayan bir çiftin, teker teker deliren arkadaşlarına ve yakınlarına karşı yaşam mücadelelerini konu alan filmde, şehir sularına karışan ne olduğu belirsiz zehirli bir madde, kasaba sakinlerini psikopat katillere dönüştürmüştür. Bunu fark eden yetkililer, kasabayı karantinaya almaya karar verirler. Dışardan bakıldığında her şeyin kusursuz gözüktüğü kasaba sakinlerinin, kontrollerini kaybederek birer caniye dönüşmeleriyle Amerikan rüyası sona erer. Salgını önlemeye çalışan askeriye, kasabaya girişi ve çıkışı engelleyince, içeride sağlıklı kalanlarla gözü dönmüş katiller arasında bir kaos başlar.

6- Tehdit (Outbreak)

Bulaşıcı hastalıklar uzmanı albay, Zaire’de ortaya çıkan çok ciddi ve ölümcül bir virüsü araştırmakla görevlendirilir. Araştırmaları sonucunda virüsün Amerika’ya da geldiğini tespit eder. Eğer önlem alınmazsa birkaç hafta içinde bütün Amerika’yı yokedebilecek kadar tehlikeli bir virüstür bu. Virüs uzmanı olan eski eşinin de yardımıyla California’da bir kasabada başlayan virüs salgınını kontrol altına almayı başarırlar.

7- Ölülerin Şafağı (Dawn of the Dead)

Açıklanamayan bir veba ile gezegenin nüfusu hayatta kalmak için sürekli insan eti ve kanı arayan korkunç zombiler haline dönüşür. Wisconsin’de vebadan kaçan bir grup insan bir alışveriş merkezine sığınarak hayatta kalmaya çalışır ama aynı zamanda yaşamak için zombi ordularından kendilerini korumayı da öğrenmeleri gerekir.

8- Doom 2005

Filmin konusu, Mars gezegeninde bilimsel çalışmalar yapılan Olduvai Araştırma İstasyonunda başlar. Bu tesiste bir şeylerin ters gittiği ortaya çıkmıştır. Tüm deneyler aniden durmuş, iletişim kesilmiştir. Alınabilen az sayıdaki mesaj da rahatlatıcı olmaktan uzaktır. Olduvai’deki durumun kötüye gitmesi üzerine duruma müdahale etmeleri için kısaca RRTS (Hızlı Müdahale Taktik Birliği) olarak bilinen özel bir askeri birlik bölgeye gönderilir.

9- The Walking Dead

The Walking Dead, aynı adlı çizgi roman serisine dayanmaktadır. Roman, dünya çapında beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan esrarengiz bir bulaşıcı beyinsel hastalık sonucu, modern medeniyetin sonunu getiren bir zombi salgınını konu eder. Bu dünyada, zombiler, hikâyenin geçtiği bölgenin yerel argosunda “aylaklar” adıyla anılmaktadır. Sadece beyinleri yokedilerek etkisiz hale getirilebilen bu aylaklar, herhangi bir canlıyı yakalayıp parçalayarak yiyen “yaşayan ölüler” olarak betimlenmiştir. Aylaklar, ayrıca, sağlıklı insanları ısırarak veya tahrip ederek içlerindeki zombi virüsünü bulaştırma yoluyla kendileri gibi birer zombiye dönüştürebilmektedir. Seri, bu vahşi zombilerin ortaya çıkışını ve bu ani gelişme sonrasında kendilerini amansız bir yaşam mücadelesi vermek zorunda bulan bir küçük grubun hikâyesini ele almaktadır.

10- Z Nation

Hem güldüren, hem eğlendiren hem de düşündüren bir zombi dizisidir. Dizi aslında bir kaç bölüm sonra çok ciddiye biniyor ve bir süre sonra keşke o ciddilikle devam etsin diyorsunuz. Ancak maalesef bir süre sonra o ciddiyet bozuluyor fakat izlenmeye değer bir dizidir. Dizi tutulduğu için 5 sezon sürdü.

Bir Cevap Yazın