Dünyamız 2030 Yılında Nasıl Olacak?

Teknolojinin gelişmesi ve makinelerin büyümesiyle pek çok meslek artık tarih olacak. Amelelik meslekleri 2030 sonrası tamamen yok olacak. Bu iş için şimdi bile makineler var. Hele 20 yıl sonra kasiyer, kurye, operatör, fabrikada işçi tarih olacak. Ne iş olsa yaparım diyen aç kalacak. Meziyetin yoksa birinin eline bakacaksın. Ancak üzülmeyin! Pek çok ülke, çalışmayan insanlara hayatını sürdürecek kadar para ödeceyek. Ancak buna rağmen aşırı solculuk, komünizm gibi fikirler yine popüler olacak. Çünkü bazı insanlar sol fikirlerin arkasına saklanarak anarşi yaratmak istemektedirler. Bunların amacı hak, hukuk kavgası değil milletleri kaosa sürüklemek veya azınlık ırkçılığı yapmaktır.

2030 yılına gelindiğinde bazı ülkelerin sadece insansız hava araçlarında oluşan büyük orduları olacak hatta öyle ki uzayda bazı ordular bile savaşacak seviyeye gelebilir. ABD dünyanın ilk Uzay Kuvvetlerini kurarak bir ilke imza attı.

Teknolojinin ilerlemesi ve savaş gücünün de artması ile savaşlar çok çok can yakacak bu yüzden insanlar sıcak savaştan kaçınacak ve biyolojik yollar ile rakiplerini yenecekler ancak öncesin de yapacakları silahın örneğin bir virüsün, anti virüsünü de bulmak zorundalar. Kendi halkını aşılayan gözü kararmış devletler, diğer milletleri virüs bombardımanına tutacak.

2030 yılında evlerimizde komutları yerine getiren robotların ilk prototipleri olacak fakat hemen yayılmayacak. Sadece zenginlerin evinde olacak. Zamanla bu robotlar tüm evlerde olmaya başlayacak.

Gerçekçi kadın ve erkek robot mankenler üretilecek. İnsanlar seks ihtayıcını bu şekilde karşılayacak. Türkiye’de robot ile seks yapmak caiz midir diye tartışma çıkacak. Robotlara namaz kıldıranlar olacak. Ancak bunlar ilk zamanlar olacak. Zamanla dinin hükmü azalacak…

Herkes çiplenecek. Çipi olmayan ülkeler arası seyahat yapamayacak. İnsanların çoğu çift dil bilecek ve bu dillerden biri İngilizce olacak.

Orta Doğu dinlerinin hükmü azalacak ve yerine yeni dinler çıkacak. Hatta günümüzde bu dinler yayılmaya başladı bile örneğin; Scientology.

Bakalım 20 yıl sonra dünyamız nasıl olacak.

Bir Cevap Yazın