AKP Çocukları Nedir?

Son zamanlarda iyice popüler olan bir tabir var. AKP Çocukları… Peki, nedir bu AKP çocukları? AKP çocukları, hitap ettikleri kitleyi Allah, Peygamber, Kitap ile kandırırken ve fakir olmayı överken, kendileri ise zenginlik ve gösteriş için yaşayan kişilerdir. Yaşları bir hayli genç olan AKP çocukları, ailesinin mal varlığı ile hava atar. AKP çocuklarının aslında bir ideolojisi yoktur. Bugün AKP’ye yakın durmalarının sebebi ise çıkar amaçlıdır. Bugün iktidara CHP gelsin, AKP çocukları anında CHP çocukları olacaktır. Geçmişte böyle olaylar çok vardı. CHP çocukları Atatürk’den, Vatan sevgisinden bahsederken askerlikten kaçar, şehit haberlerini rakısını yudumlayarak dinlerdi. Konunun özünü anlamışsınızdır umarım.

Yeni evli AKP çocukları çocukları için Kuran okuma yarışmaları var. Altın tepside misafirlere ikramlarda bulunur. AKP çocuklarının çok güzel araba koleksiyonları vardır. Mercedes markasını da ayrı bir severler. AKP çocukları fakir halktan oy toplar ve fakir halkta bu zenginlik içinde yaşayanların dediklerine katılarak oyunu AKP’ye atar. Sonra da fakirler gece kondusunda çayını içerek mutlu olur.

AKP çocukları içkinin kötlüğünden bahseder ama milletin gözüne baka baka içkisini yumudlar. Nargilesini içer. Fakir halkta bunları alkışlar. AKP çocukları ayrıca araba içinde pudra şekeri çekmeyi çok sever.

Kısacası Türkler artık gerçeklerin farkına varmalı. Siyasi partilerden medet ummalıdır.

Ne demiş Nihal ATSIZ?

Siyasette muhabbet… Hepsi yalan, palavra…

Doğru sözü Kül Tegin kitabesinde ara.

Lenin’den bahsederse karşında bir maskara, Bir tebessüm belirsin sadece dudağında.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s