200 TL ye Neden Pahalı Lahmacun Satılır?

Lahmacunları bilirsiniz. Eskiden 2-3 liraya satılan lahmacunlar şu an için en az 5 TL ye satılmaktadır. Fiyatlar genellikle 5 ile 20 Lira arasıdır. Ancak bazı Lahmacunlar vardır ki bunlar 150-200 TL ye hatta 500 TL ye satılanlar vardır.

Bunun nedeni ise zenginlerin kendisini daha zengin hissetmesi ve fakirleri ezmesidir. O lahmacunların yenildiği işletmeler zenginler içindir. Zenginler zengin olduğunun farkına varsın diye lahmacunlar da böyle uçuk fiyatlara satılmaktadır. Zenginler de fakirlerle aynı ortamlarda olmayarak kendilerini üstün varlıklar olarak görmektedir. Yanlış anlaşılma olmasın her zengin böyle değil ama gerçek budur.

Sadece lahmacun fiyatları değil, o lahmacunların satıldığı işletmelerde her şey pahalıdır hatta herkesin girmesi bedava olan plajlara bile giriş ücreti ödenmektedir. Eğer sizden birileri plaj ücreti isterse sakın ücret ödemeyin. Bu kanunen suçtur. Plajlar herkese açıktır. Ancak o plajda bulunan şemsiye gibi işletmeye ait eşyaları kullanırsanız o zaman 3500 TL gibi bir para ödersiniz.

Bir Cevap Yazın