Sarımsak Zeytinyağı Kürü İnceleme: 1 Aylık Sonuçlarım

Mutlaka duymuşsunuzdur sarımsak zeytinyağı kürünü, kendisi saç dökülmesini engellemek, saç uzatmak, saç kalınlaştırmak, saç çıkarmak gibi sebeplerle kullanılmakta. Tabi ki benim kullanma nedenim saç uzatması. Hem zeytinyağının hem de sarımsağın saç uzatmaktaki etkileri yaygın olarak bilinir. Bunun için şuana dek herhangi bir araştırma sonucu göremesem de, kendi deneyimlerimle de buna şahidim. Sağlıklı beslenmenin yanında birnevi takviye – koruyucu etki gösteriyor bu tarz kürler. Düzenli uygulandığında da hatsafhada etki gösteriyor elbette.

Kürü nasıl yaptım ve nasıl uyguladım?

10 diş sarımsağı 1 bardak zeytinyağında rendeledim. 2 Haftalığına (yaklaşık 14 – 15 gün) cam kenarına koydum. Güneş gören yere koymayı unutmuşum. Yani 1 aylık kür güneş görmeyen yerde oldu. Ancak yine de etkiler gördüm, hali hazırda yağ beklettim, kürüme devam ediyorum. Güneş gören yerde beklettim. Siz de o şekilde uygulamaya dikkat edin. Bir de mümkünse zeytinyağını azar azar sarımsakların üzerine döküp, sarımsakları mixerden geçirin, en son zeytinyağların tamamını ekleyin ve karıştırın. Ben ilk başta sarımsakları rendeleyip direkt yağın içine attım. Siz o şekilde yapmayın bence, iyice özü çıksın ki Sarımsak Yağı oluşsun.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü saçta kaç saat bekletilmeli?

2 – 2.5 saat idealdir. Kokudan rahatsızsanız 1 saat de kullanabilirsiniz. Ancak yağın saçta emilimi 2 saati almaktadır.

Gelelim kürü bendeki 1 aylık sonuçlarına

 • Saçlarımın dökülmesi azaldı.
 • Yeni yeni bebek saçlarım çıktı. Üstelik beyaz – sarı şeklinde çıkmasına rağmen, sanırım sarımsaktan ötürü koyu sarı olarak çıktı direkt.
 • Saçlarımın uzamasına yardımcı oldu.
 • Saçlarımı yumuşacık yaptı.
 • Saçlarımı parlattı.
 • Saçlarımı nemlendirdi.
 • Saçlarımı hafiften koyulaştırdı. Dediğim gibi oluşturduğumuz sarımsak yağından sanırım ancak benim hoşuma gitti.

Ürünü haftada bir olmak üzere 1 ay kullandım. Gelelim kullandığım günlere:

 1. Hafta: 15 Haziran
 2. Hafta: 22 Haziran
 3. Hafta: 29 Haziran
 4. Hafta: 6 Temmuz

Saçlarda koku kalıyor mu?

Başta kokuyor elbette ancak 2 3 şampuanlamada kokudan arınıyorsunuz. Kuru saçlar için sorun olacağını zannetmiyorum. Yağlı saçları bilmiyorum, umarım onlarda da sorun olmaz.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Ve Kokusu Saçtan Nasıl Arındırılır?

2 3 saat beklettikten sonra sarımsak zeytinyağlı saç derinize su değdirmeden direkt şampuanlama yapın. Saç derinizden saç uçlarınıza kadar şampuanı biraz yoğun bir şekilde uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra arındırın. Garanti olsun diye de ıslak saçlarınıza bir tur daha şampuan uygulayın, Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra arındırın. Ben bu koku olayını bu sayede atlattım.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Kokuyor Mu?

Elbette 2 hafta bekletilen ve oluşan sarımsak yağı çok yoğun ağır kokuyor. Saçlarınıza uygularken de ellerinizde, cildinizde kokuyu buram buram alıyorsunuz. Ama Gerekli olduğu kadar bekletip saçlarınızı belirttiğim şekilde bekletip yıkarsanız bir sorun kalmıyor.

3 comments

Bir Cevap Yazın