Türklükten Utanç Duyanlar… Yabancılar Tarafından Fonlananlar

Yandaş Medyaya yeni bir kardeş geldi. Adı ise; Fondaş Medya!

AKP Cumhuriyet tarihinde Türk düşmanlığında zirve noktayı oynamış bir partidir. AKP’nin ilk zamanlarında Liberaller, Avrupa yalakaları, Amerikan Özentiler, Fetocular, Kürtçüler sesini soluğunu çıkarmaz, Türklüğe olan saldırıları gülerek izlerlerdi. Avrupa’da Erdoğan’a ve AKP’ye övgüler düzülürdü. Sonra işler değişti. AKP Fethullah Gülen ile ters düştü, Kürtler ise açılım ayağına daha fazlasını istedi, Avrupa ve ABD Türkiye’nin iç işlerine daha çok burnunu sokmaya başladı. AKP ise geminin dümenini kırdı. Daha düne kadar Türk değilim diyen Erdoğan şimdi Türküm demeye başladı. Düne kadar AKP’yi destekleyen ve batıdan fonlanan medya şimdi AKP düşmanı oldu. Ancak mesele burada AKP ya da Erdoğan düşmanlığı değil, mesele burada Türk düşmanlığı yapmalarıdır. Yandaş medyaya laf atanlar insanlar Amerika’dan ve Avrupa’dan fonlanarak diğer ülkelerin sözcülüğünü yapıyor. Türkiye her koldan kuşatılmış vaziyettedir. AKP’li yandaş medyaları görüp Avrupa’dan beslenen diğer medyalara bel bağlamak ve onların sözcülüğünü yapmak iğrenç ötesi bir durum. Gerçekten artık insanların güveneceği bir medya kalmadı. Yandaş medya bugün vardır yarın yoktur, iktidar değişir yandaş medyada gider, cezası da kesilir. Fondaş medyayı yok etmek ise o kadar kolay olmayacaktır.

Türk sözünden utanç duyan, ısrarla ben Türk değilim diyenler Türkiye’de çok fazladır. Her geçen gün bu kişilerin sayısı artıyor. Avrupa Ülkeleri ve ABD’den aldığı fonlar ile sözde iktidarı eleştiriyoruz, özgür basınız diyenler laf arasında açık bir şekilde Türk düşmanlığı yapıyor. Bu tarz fonlu medyaların ve sivil toplum derneklerinin yaptığı en önemli olay ise şudur.

Türk kökenli biri bir başarı yakaladığında “Türkiyeli” diyen servis ediyorlar. Örneğin Türk kökenli biri bilimde başarı gösterse, Türkiyeli bilim adamı bilimde başarı gösterdi, insanlığa umut oldu derler. Geçenlerde Türk Milli Voleybol takımı Çinlileri yenince bir anda Türkiyeli diye servis edildiler. Ya peki yenilselerdi? Cevap belli. Türk olacaklardı. Aynı fonlanan medyalar Rus köklenli birine Rus, Fransız kökenli birine Fransız derken iş Türk’e gelince bir anda Türkiyeli oluyor. Yakında Anadolulu falan derler…

Türk kökenli futbolcu Avrupa’da iyi futbol oynayınca, Türkiyeli futbolcu büyük işler yaptı derler. Ancak Türk kökenli biri yüz kızartıcı bir suç işlediğinde Türkiyeli diyenler bir anda o kişiyi Türk olarak servis ederler. Hatta Türk olmayan insanları bile Türk kökenli ilan ederler.

Ortada negatif bir durum varsa suçu işleyen kişi hemen batı dünyasında ve satılmış medyamızda Türk diye servis edilir ancak ortada olumlu bir şey varsa Türk demezler, Türkiyeli derler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s