Yer misiniz? Mülteciler Yüzünden Ayakları Kesilecek Genç İfadesini Değiştirdi!

Beylikdüzü’nde yaşanan olayda Berkay Köklü, ailesinin iddiasına göre, Türkiye’ye yasadışı yollarla giren Afgan uyruklu bir kişi tarafından ayakkabısına kadar gasp edildi. Telefonu ve montu da çalındı. Kayıplara karıştı. Berkay Köklü, üzerinde hiçbir kıyafeti olmadan ayağında sadece çorapları varken yürümeye başladı. Uzun süre yürüdükten sonra, bir taksiye bindi, taksici onu hastaneye götürdü. Hastaneye geldiğinde Berkay Köklü’nün ayaklarının soğuktan donduğu tespit edildi. Soğuktan etkilenen 23 yaşındaki genç, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ndeki yoğun bakım alanında tedavi altına alındı. Ayakları donma tehlikesi geçiren genç hastaneye kaldırıldı, aile şikayetçi oldu, fakat…

Olaylardan bir kaç gün sonra gaspa uğrayan genç ve ailesi ifade değiştirdi. İfadesine göre Berkay Köklü yolda mahsur kalmış ve yardım aramak için montunu ve telefonunu arabanın kenarına bırakmış hatta daha hızlı yürümek için ayakkabılarını bile çıkarmış. Yani ayakları da karda çıplak yürüdüğü için donmuş. Afgan gencin hiçbir suçu yokmuş. Sonra da karnı aç ve soğuktan üşümüş Afgan genç, yol kenarındaki montu, telefonu ve ayakkabıları almış. Bu olaydan sonra da faşist Türkler, Afgan genci linç etmek istemiş. Olay aslında böyleymiş. Yer misiniz?

İstanbul Emniyeti neden mültecileri korumaya çalışıyor? İstanbul Emniyetine soruyoruz, olay gerçekten dediğiniz gibi diyelim, gerçekten de yolda kalan Berkay Köklü bu soğukta ayakkabısını çıkarıp yolda çıplak yürüyecek kadar ruh hastası diyelim. Gerçekten olayın doğru olduğun varsaysak bile yolda birinin montunu ve telefonunu bulmak sonra da bunu satmaya çalışmak hırsızlığa girmiyor mu? Bunu bir Türk vatandaşı yapsa hırsızlıkla suçlanmaz mı? Peki Afgan olan şahıs niye suçlanmıyor?

Bir Cevap Yazın