Iraklılar Türk Bayraklarını Çiğnemeye Başladı

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı Duhok vilayetinin Zaho bölgesinde düzenlenen saldırıda ikisi çocuk en az 9 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine ülkede ulusal yas ilan edildi. Iraklı Kürtler saldırıdan Türkiye’yi sorumlu tutuyor. PKK-YPG’de saldırıyı Türkiye’nin yaptığını ve Türklerin sivilleri katlettiğini söylüyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri bakanlı konu ile ilgili malumat verdi ve saldırı ile Türkiye’nin alakasının olmadığını söyledi fakat Irak hükümeti Türkiye’yi sert bir dille eleştirdi. Türk bayraklarını yere paspas yapmaya başlayan Iraklı Kürtler Türkiye’ye ve Tayyip Erdoğan’a hakaretler ediyor. Türklere karşı ağza alınmayacak sözler söylüyor. Irak’da Kürtlere ait dükkanların önüne Türk bayrakları serildi. Dükkana giren insanlar Türk bayrağını paspas olarak kullanıyor.

Bayrağa basmadan girenlere bir şey satılmayacak!

Dükkana girmeden önce Türk bayrağına basıp ayakkabının altını temizlemek ise mecburi. Bunu yapmayanlar dükkanlardan alışveriş edemeyecek.

Kürtler Paspas yaptı Araplar ise Yakıyor!

Sadece Kürtler değil Araplar da Türkiye karşıtı protestolara katıldı! Kürtler Türk bayrağını paspas yaparken Araplar ise Türk bayrağını yakıyor.

Batılı devletlerin oyuncağı olan Irak, batıya çıkarmadığı sesi şimdi Türkiye’ye çıkarmaya başladı. Hem de Türkiye tam da Suriye’ye operasyon yapma arifesindeyken. Bu Müslümanlar ne zaman birilerinin piyonu olmaktan vazgeçecek? Kürtler ve Araplar Türkiye karşıtlığı yaparak batının sempatisini kazanmaya çalışıyor ancak batılılar bu topraklardan gittiğinde hepsi Türkiye ile baş başa kalacaklar. O zaman neler olacak dersiniz sizce?

Bir Cevap Yazın