Dermokil Vegan Kil Ve Sarımsak Saç Bakım Maskesi Ürün İncelemesi | Saç Dökülmelerine Karşı

Ürünü BİM’den 13 TL gibi bir fiyata satın almıştım. Muhtemelen geçen senenin başında almışımdır diye düşünüyorum. Güncel fiyatının 43 TL olduğunu da belirteyim. Ürünü özellikle bu sene artan saç dökülmelerim için kullandım. Kullandığım şampuanlardan mıdır, beslenmeden midir nedir, bu sene çok arttı. Bu ürün de üzerinde yazıldığı üzere saç dökülmelerine karşı kil ve sarımsağın güçlendirici etkisinden bahsediyor.

Ben ürünü saç diplerime ve saç boyuma ve saç uçlarıma iyicene yedirerek kullandım. E böyle kullanınca ürün çok da bereketli olmuyor işin gerçeği. Saçlarınız ıslakken uygulamanız daha iyi olur. Saçlarınız kuruyken uygulayınca hem saç onu iyi emmez hem de daha fazla ürünü saçınıza uygulamak durumunda kalırsınız.

Gelelim ürünün bendeki etkilerine;

  • Saçlarımı yumuşacık yaptı.
  • Saçlarımın dökülmesine az biraz etki etti.
  • Saçlarımın görüntüsünü bir tık düzeltti.
  • Saçlarımı parlattı.
  • Saçlarıma güzelce bakım yaptı.
  • Kokusu çok hoşuma gitti. Bazen 15 20 dakika kadar saçlarımda beklettim bu nedenle.
  • Saçlarımı bir tık güçlendirdi. Ama şu an başka bir maske kullandığım için o özelliğini yitirdi.

Ürünün sitesindeki ürünle ilgili açıklamalar:

ÖZELLİKLERİ

Kil ile Sarımsağın etkilerinin birleştiği Dermokil Saç Bakım Maskesi saçların daha güçlü ve sağlıklı gelişimini destekler. Saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olur. Tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur. Saçınıza canlılık verir, yumuşatarak kolay şekil almasını sağlar. İçeriğindeki kil ve keratin sayesinde saçlarınızı güçlendirir, sağlık ve hacim kazandırır. Saçın kimyasal işlemler, fön, tarama, rüzgar ve güneş gibi yıpratıcı etkilerine karşı dirençli olmasını sağlar. Cilt için nasıl belli bakımlar yapılıyor ise saçlar için de bunun gerekli olduğunu bilmeli; özellikle fön, perma, boya gibi işlem görmüş saçlar için aynen ciltte olduğu gibi belli aralıklarla nemlendirici bakım rutinleri oluşturulmalıdır. Günlük bakımda kullanılan saç kremleri saçları yumuşatır ama saçlar yoğun işlem görmüş ve artık yıpranmış ise saç maskesi kullanımı gerekmektedir. Saç maskesi saçlara kökten uca yoğun bakım yapar ve istenmeyen saç problemleri ile başa çıkabilmek için çözüm sunar.

ANA İÇERİKLER

KİL : Tek başına veya diğer maddelerle karışık olarak kullanılan kil, her tür cildi temizler, sıkılaştırır ve besler, toksinleri cildin en derin tabakalarından dışarı çıkarır, çok amaçlı ve kullanımı son derece basittir. Kil cilt bakımında çok yönlü bir maddedir. Derin bir temizleyici olarak kil emme özelliği sebebiyle ciltte ve gözeneklerde biriken fazla yağı ve kiri epidermisin derinliklerinden çıkarır. Besleyici olarak kil, sağlıklı cildin devamlılığı için önemlidir. Temizleyici ve sıkılaştırıcı olarak etkilidir, ölü hücreleri peeling özelliği ile ciltten uzaklaştırır. Terapi kil, aynı zamanda antiseptik, anti iltihabik ve analjeziktir.

ARGAN YAĞI : Yetiştiği bölgede ” hayat ağacı” olarak tanınıyor. Unesco tarafından bu bitki koruma altına alınmıştır.içeriğinde yüksek miktarda A ve E vitamini bulunduran argan yağı ;İçeriğindeki antioksidan ve yağ asitlerinden güç alarak saçların görünümünü yeniler, besler ve güçlendirir. Argan yağı zarar görmüş saçlar için oldukça güçlü etkilere sahiptir.

✔Saç köklerini besler

✔Kırıkları onarır ve saçın kolay taranmasına yardımcı olur,

✔Saçların elektriklenme sorununu ortadan kaldırır

✔Yıpranmış ve işlem görmüş saçları onarır ve yeniler

✔Saçlara kaybettiği nemi kazandırır.

✔Saçın keratin ihtiyacını karşılar ve saçı besleyerek canlı ve parlak görünmesini sağlar

✔Saça yumşaklık ve ipeksi bir dokunuş kazandırır

SARIMSAK ÖZÜ :

Sarımsağın içerisinde bulunan mineral ve vitaminler saçları besler. Saçlarınız eğer güçsüz ve kolay dökülüyor ise saç için seçilmesi gereken birinci yardımcı aktif sarımsak olması gerektiği şüphesizdir. Sarımsağın içindeki kalsiyum saçın sağlıklı uzamasını destekler. Sarımsak özü içeriğinde bulunan sülfür; saç için çok gerekli olan keratinin yapıtaşıdır. Selenyum ve vitamini saçın onarılması ve iyileşmesi için birlikte çalışır. Sarımsağın saç çıkarıcı gücü kanıtlanmıştır. İçeriğindeki selenyum ve sülfür saçın yapı taşı için gerekli olan proteinler aktife eder.

SHEA YAĞI :

Karite Yağı’nın en önemli özelliği yüksek oranda A, D ve E vitaminleri içermesidir.Bu vitaminler sayesinde cilt ve saç üzerinde onarıcı, yapılandırıcı müthiş etkileri vardır. Saçların derinlemesine nemlenmesini sağlıyor. Özellikle de çok işlem görmekten yıpranan saçlar üzerinde onarıcı etkiye sahip. Bununla birlikte saçın yapısını güçlendiriyor. Koparak dökülme problemlerinin önüne geçiyor. Saçlar daha yumuşak ve ipeksi bir görünme kavuşuyor.

KERATİN :

Saçın kaybettiği aminoasitleri saça geri kazandırarak saçı nemlendirir, besler ve güçlendirir. Saça hacim ve parlaklık kazandırır. Etkinlik testlerinde, yıpratılmış saçı güçlendirerek esnekliğini ve kırılmaya karşı dayanıklılığını arttırdığı kanıtlanmıştır.

ÜRÜN KULLANIMI

Maskeyi banyo sonrası temiz saça uygulayınız. Masaj hareketleri ile saç dipleri ve saçlara iyice yediriniz. 10 dakika bekletiniz ve bol suyla yıkayınız.

UYARILAR

Göz ile temasını önleyiniz, teması halinde bol suyla durulayınız. Çocukların ulaşamayacağı temiz ve kuru ortamlarda saklayınız.

Bir Cevap Yazın