Schopenhauer ve Kadınları Cezbeden Erkek

Kadınları en başta cezbeden bir erkeğin gücü ve onunla atbaşı giden cesaretidir, çünkü bunların her ikisi de güçlü çocukların dünyaya gelmesinin ve aynı zamanda onlar için güçlü bir koruyucunun habercisidir

Schopenhauer

Venezuela’daki Yanomamö kabilesinin erkekleri savaş yaralarını boya ile belirginleştirir. Onlarla hava atarlar çünkü yaralar cesaret ve güç göstergesidir. İnsanlar gerçekten de hırpalanmış vücutları beğeniyor mu? Liverpool Üniversite’sinden Rob Durriss gönüllülere yüzünde yara olan insanların fotoğraflarını gösterdi. Gönüllülere fotoğraftaki kişiyi öncelikle kısa süreli bir aşk, sonrasında da uzun süreli bir ilişki açısından ne kadar çekici buldukları soruldu. Erkekler için bir fark yoktu. Onlar için uzun veya kısa süreli ilişki açısından yüzünde yara olup olmaması fark etmiyordu. Ancak işler kadınlar için biraz daha karmaşıktı. Uzun süreli ilişki söz konusu olduğunda, onlar için erkeğin yaralı olup olmaması fark etmiyordu. Ancak kısa süreli bir aşk hikayesi için tercihlerini yaralı erkeklerden yana kullandılar. Burriss’e göre her yara, sahibiyle ilgili bir şeyler anlatıyor, onun erkekliğini vurguluyordu.

Rik Kuiper-Tonie Mudde, Bırak Dağınık Kalsın, NTV Yayınları, s. 19-20

Erkek Dişiyi sadece, Cinsel libido ve erotizm istekleri uğruna, Duygulanmadan sadece para ve hediyeler ile sahip olunabilecek canlı bir meta olarak görüp, ve bunu uygularsa tüm hayatı boyunca ancak böyle mutsuz olma ve üzülme ihtimalinden kurtulur!, Çünkü böylece Erkek terkedilği, aldatıldığı, veya kazıklandığı biri için mutsuz olmamış, cinayet işlememiş vede üzülmemiş olacaktır, çünkü o güne kadar olan hep çıkar ilişkisydi ve bitti!

Bir Cevap Yazın