Rekabetçi Oyunlarda 1. Olma ve Oyunu Kazanma Taktiği PUBG-CS GO-Rainbow Six

Turkcemalumatlar tarafından hazırlanan bu rehberde sizlere rekabetçi oyunlarda 1. Olmanın – Kazanmanın ayrıntılarını vereceğiz.

1-) Her şeyden oyundayken en az 60 FPS almaya özen gösterin. Eğer 60 FPS’nin altında bir değer alıyorsanız adamları vurmanız zorlaşacaktır. Oyun ne kadar akıcı olursa o kadar rahat oynarsınız. Herkeste iyi bir PC-Bilgisayar yok, fakat elinizdeki imkanı en iyi şekilde değerlendirin ve en az 60 FPS alın. Eğer 144 HZ Monitörünüz varsa ve oyunda en az 144 HZ alıyorsanız rakiplerinize karşı çok büyük avantaj elde etmiş olursunuz.

2-) İyi bir fare ve mousepad.  Kullandığınız Mouse elinize otursun ve altında da kaygan bir pad olsun. Farenin veya padin kaç para olduğu hiç önemli değil. İsterse 20 liralık Fare olsun. Önemli olan Farenin elinize oturması ve sizin oyunculuğunuza hitap etmesidir. 500 liralık fare kullanınca daha çok kill almazsınız yani adam vurmazsınız, ancak iyi bir oyuncuysanız tabii ki daha kaliteli bir fare ufakta olsa oyunculuğunuza etki edecektir. Fare elinize otursun dedik değil mi? Evet. Oyunda hassasiyet sensitivity –fare ayarı da yapın.

3-) Oyunu oynarken ekranınızın renklerini, parlaklığı iyi ayarlayın. Oyunu oynarken zevk alın. Zevk alırsanız oyuna kendinizi daha çok verirsiniz. Monitöre arkadan güneş vuruyorsa bu sizin görüş açınıza ve oyuna olan odaklanmanıza etki edecektir.

4-) Televizyonda oyun oynamayın, muhakkak monitör kullanın. Sonra bu adam nasıl beni gördü ben adamı göremedim, hile bu, diye kendi kendinize dert yanarsınız. Monitörlerin televizyonlara göre avantajları vardır.

5-) Bol bol pratik yapın. Aksiyona girmekten çekinmeyin, ne kadar çok adam vurursanız o kadar çok eliniz alışır. 

6-) Oyundayken gereksiz programları kapatın. Arka planda internet sayfaları veya başka programlar açık olmasın. Bilgisayar sadece oyuna odaklasın.

7-) İyi bir kulaklık alın. Oyunda ses kasmak önemlidir.

8- ) Hangi oyunu oynuyorsanız oynadığınız oyundaki haritaları en ince ayrıntısına kadar bilin.

9-) CS:GO gibi para ile silah alınan oyunlarda paranızı idareli kullanın, gereksiz ekipman almayın. PUBG gibi oyunlarda da her gördüğünüz itemi çantanıza koymayın çoğu oyuncu item toplarken aç gözlülükten ölmektedir. Fazla loot ölüme yaklaşmanızın habercisidir.

10-) İnfo yani bilgi verin. Oyun için bilgi akışı ne kadar iyi olursa oyunu kazanma şansınız da artar. Takım arkadaşlarınızlada  kavga etmeyin, gereksiz münakaşalardan kaçının, ölünce mikrofondan gereksiz yere konuşmayın.

Bir Cevap Yazın