2021 TYT Biyoloji Kanal Önerileri

2021 TYT Biyoloji Kanal Önerileri (Ders Videoları)

1. Selin Hoca

Gerek Tyt konu anlatımları, gerek Tyt biyokamp serisi olsun, hangisini izlerseniz izleyin konu çalışmış olacaksınız. Ben şahsen zamanınız olursa önce konu anlatımları bitirip ilerleyen zamanlarda da biyokamp serisi ile tekrar yapmanızı öneririm. Selin Öğretmenimizin diksiyonunu ve anlatımını ayrı beğeniyorum. Limit Tyt Biyoloji Ders Notları kitabını tavsiye ederim.

2. Özer Akgümüş Biyoloji

Bu kanaldan Biyoloji izlediğimde sanki dershanedeymiş hissi uyandırıyor. Tahtada tablo haline getirilip anlatılması ve video başına düşen sürenin çok uzun olmaması izlemek için olumlu bir etken bana göre. Anlatımı beğeneceğinizi düşünüyorum.

3. Fundamentals biyoloji

Kanalı ilk olarak Fundamentals Biyoloji konu anlatımlı soru bankası kitapları ile tanıdım. Kitap bolca şekil içerdiği için ve detay konular olduğundan videolar ile beraber takip ettim. Elimde Biyoloji Atlası varmış gibi güzel bir kitap. Videoların süresi kısa ama videolar çok olduğundan dengeleme durumu söz konusu 180 tyt videosu var fakat bunun ortalama 90 videosu konu anlatımlı, 90 videosu soru çözümlerine ait. turkcemalumatlar Yani zamana yayarak bitirilebilir.

4. Khan Academy Biyoloji

Biyoloji için tam bir belgesel niteliğinde, hiç sıkılmayacağınız bir kanal. Biyoloji hızlandırılmış kurs serisini de tavsiye ederim. Özellikle Biyoloji dersi görsel soruların sıkça sorulduğu, Görsel hafıza isteyen bir ders olduğundan, biyoloji belgeselleri, konularda hafızanızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

5. Barış Hoca Biyoloji 

Bu yeni kanalda videoların kısa süreli oluşu ve pdflerle soru cevap kısmı olması hem konu anlatım hem tekrar açısından kolaylık sağlıyor. Konuları daha kısa zamanda bitirmek için bence bu kanalı izleyebilirsiniz.

One comment

Bir Cevap Yazın