2021 TYT Kimya Kanal Önerileri

2021 TYT Kimya Kanal Önerileri (Ders Videoları)

Birçok kanal tavsiye edeceğim. Bu tüm dersler için geçerlidir. Enerjiniz hangi öğretmenler ile uygunsa onlardan devam edersiniz. Tek bir kanala bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Birinden konu anlatım izleyip, ötekinden tekrar yapıp, diğerinden soru çözümleri inceleyebilirsiniz. Önemli olay konuyu iyi anlayabilmeniz ve soru çözümleri sayesinde yeni sorularda bunları uygulayıp çözebilmeniz. Bahsettiğim diğer kanallar mutlaka soru çözümünde yeni bir şeyler öğrenmenize katkı sağlayacaktır. turkcemalumatlar.com

1. Kimyacı Gülçin Hoca

Gülçin Öğretmenimizi öncelikli sıraya koymamak olmazdı. Harika diksiyona ve anlatıma sahip bir öğretmen. Sadece 7 Hamlede Tyt kimya videoları ile kimya temeli olmayanlar dahil konuyu öğrenip soru çözebilir diye düşünüyorum. Ben konu anlatım kısmını hallettikten sonra tekrar amaçlı bu videoları görmüş, video pdflerini indirmiş ve soru çözümlerini bu yazıcıdan çıkarttığım kağıtlara yazmıştım. İşaret kalemi ile de önemli yerleri ilaretlemiştim. Ayrıca tyt deneme video serisinden de tekrar yapabilirsiniz. Bana göre kimyada 1 numara Gülçin Hocadır.

2. Benim Hocam Görkem Şahin 

Görkem Şahin öğretmenimizi 2 yıldır takip ediyorum. İlk yıl fazla izleme fırsatım olmamıştı fakat güncelleyerek yeni videolar çektiğinde anlatımını çok eğlenceli bulmuştum. Ben video ders notu ile beraber kullandım, bu kanaldan çalışacaksınız vakit kaybı olmaması açısından kimya video ders notları elinizde bulunmalı. turkcemalumatlar.com Detaylı anlatımı var ve bu anlatımı çok sevdim.

3. Kimya Adası 

Ben bu kanalın 3 Soruda Tyt ve 3 Soruda Ayt videolarını izledim. Tekrar amaçlı izledim. Zaten kimya adına çok bilindik bir kanal. Kanalın eski videolarını bile izleyenler sevecektir diye düşünüyorum.

4. Bizim Hocalar

Kanalı, tyt kimya genel tekrar videosu ile gördüm ilk olarak. Hoş bi anlatıma sahip. Ayrıca sadece kimya değil diğer dersler için de izleyebilirsiniz. Biyoloji kamp serisi güzeldir.

5. Khan Academy 

Kimya, Biyoloji, Fizik derslerinde özellikle görsel anlatımı önemli gördüğüm için bu kanalı da ekledim. Belgesel tadında kimya videoları mevcut. Görselliklerle zenginleştirilmiş olması anlatımı daha kalıcı hale getiriyor. Özellikle hızlandırılmış kurs, periyodik tablo adlı video. Kesinlikle izlemelisiniz.

2 comments

Bir Cevap Yazın