2021 TYT Fizik Kanal Önerileri

2021 TYT Fizik Kanal Önerileri (Ders Videoları)

Birçok kanal tavsiye edeceğim. Bu tüm dersler için geçerlidir. Enerjiniz hangi öğretmenler ile uygunsa onlardan devam edersiniz. Tek bir kanala bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Birinden konu anlatım izleyip, ötekinden tekrar yapıp, diğerinden soru çözümleri inceleyebilirsiniz. Önemli olay konuyu iyi anlayabilmeniz ve soru çözümleri sayesinde yeni sorularda bunları uygulayıp çözebilmeniz. Bahsettiğim diğer kanallar mutlaka soru çözümünde yeni bir şeyler öğrenmenize katkı sağlayacaktır.

1. Benim Hocam Barış Akıncıoğlu / Fiziklebarış

Konuları daha sistemli bir şekilde bitirmek isterseniz Fiziklebarış kanalı çok iyi. Ben, Benim Hocam kanalında Barış Akıncıoğlu öğretmenimizin videolarını kısa ve öz anlatımına dolayı kısa sürede bitirmiştim. Ortalama 40 video vardı zaten. Bence kesinlikle Video Ders Notlarını almalısınız ve oradan ilerketmelisiniz. Soru bankası ve denemesini de merak ederseniz, onlarda da düşündürücü yeni nesil sorular bulunmakta. Almayı düşünürseniz hiç tereddüt etmeyin.

2. Vip Fizik

Çek ap Tyt Fizik videoları sayesinde tanıştım bu kanalla, o video serisi ile çok güzel konu anlatımını halledebilir, tekrarınızı yapabilirsiniz.

3. Kafa Dengi Fizik

İlk olarak Tyt Fizik kitabıyla tanıştığım yayınevini, videolarla beraber ilerletmek size bu kanalla ilgili vereceğim öncelikli tavsiyedir. Kafa Dengi yayınları birçok yayınevinden ortak soru içerdiği için, çok çeşitli soru görebilmenize de olanak sağlayacaktır. Bunun yanında videodan not almak istediğiniz yerleri kafa dengi soru kitabının boş kısımlarına ya da en azından bir kağıda yazmak, kolaylık sağlayacaktır. Ortalama 35 video içeren kanalda, konularınızı kısa sürede bitirebilirsiniz. Konu ardından sürekli soru çözüldüğü için tekrar da yapılabilir. Fizik aslında zevkli ama bi o kadar da tekrar isteyen bir ders olduğu için elinizin altında mutlaka notlarınız bulunmalı.

4. Papatya hoca

Sıfırdan Sonsuza Fizik serisini izlemenizi tavsiye ediyorum. Sıfırdan Sonsuza Fizik kitabı da kanal sahibi öğretmenimize ait güzel bir kitap. Geçmiş yıllara yönelik çıkmış sorular ve deneme sınavları için herkese tavsiye ediyorum.

5. Khan Academy Türkçe 

Fizik dersi çalışan bir öğrencinin kesinlikle bilgilerini görsel olarak da taze tutması gerektiğini düşündüğüm için ve görselliğin hafızada daha kalıcı olmasından dolayı bu kanalı sizlere tavsiye ediyorum. Ben özellikle kuvvet ve hareket kısımlarında ki anlatımı çok beğendim. Tam belgesel tadında anlatımın olduğu kısımlar var. turkcemalumatlar.com Bu hem sıkılmamanız açısından hem de hatırlamanız açısından çok olumlu bir durum. Diksiyonun güzel olması ve çizimlerle desteklenmesi de anlatımı güzel kılmış. Sadece belgesel olarak izlemek isterseniz youtube’a fizik belgeselleri yazarsanız Khan Academy’e ait fizik belgeselleri bulabilirsiniz.

6. Karaağaç TV

Ben bu kanalı, Karaağaç fasiküllerinden sonra buldum. Çünkü Fizik dediğimizde Karaağaç yayınları bana göre öncelikli yayınlardan bir tanesidir. Fasikül ve denemeleri bana yorum ve işlem yeteneğini kazandırdığı için kanalı da zevkle takip ettim. Kanalda, fiziğe ait güncellenmiş güzel konu anlatımları var. Tyt Karaağaç fizik soru kitabı ile beraber videoları ilerletirseniz bu kaynak ve 1-2 kaynak dışında herhangi bir kaynağa ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum.turkcemalumatlar.com

7. Nihat Bilgin Yayıncılık

Nihat Bilgin Yayıncılık , fizik dersi ile ilgili öncelikli yayınlardan. Fasiküllerini de severek bitirdim. Konularını bitirdikten sonra soru bankasını tavsiye ederim kesinlikle. Denemelerini dahil tavsiye ederim tamamen Ösym’ye uygun, yeni nesil sorular bulunduruyor. Kitapları almazsanız bile bence yeni sorular görmek ve soru çözümleri için kanala bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın