2021 TYT Tarih Kanal Önerileri

2021 TYT Tarih Kanal Önerileri (Ders Videoları)

turkcemalumatlar ekibi tarafından özenle analiz edilen birçok kanal tavsiye edeceğiz. Bu tüm dersler için geçerlidir. Enerjiniz hangi öğretmenler ile uygunsa onlardan devam edersiniz. Tek bir kanala bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Birinden konu anlatım izleyip, ötekinden tekrar yapıp, diğerinden soru çözümleri inceleyebilirsiniz. Önemli olay konuyu iyi anlayabilmeniz ve soru çözümleri sayesinde yeni sorularda bunları uygulayıp çözebilmeniz. Bahsettiğim diğer kanallar mutlaka soru çözümünde yeni bir şeyler öğrenmenize katkı sağlayacaktır.

1. Selami Yalçın İle Tarih

Benim Hocam 2019 Tyt Tarih video ders notlarında Ramazan Yetgin öğretmenimiz ile görmüştüm videolarını. Fazla izleyememiştim ta ki kendi kanalını açana kadar, diksiyonu, anlatımı çok güzel severek izledim. Özellikle konu anlatımlarını izledikten sonra tekrar amaçlı 7 günde Tyt Ayt Nokta Atışı Bilgiler ders notu kitanı ve video serisini birlikte ilerletmenizi tavsiye ederim.

2. Benim Hocam Saadettin Akyayla 

Tahtada tablo çizerek akılda kalıcı şekilde konu anlatımı, diksiyonu ve videoların uzun süreli olmayışından ötürü kesinlikle tavsiye ederim.

3. Kr Akademi

Kr Akademi Tyt Tarih Posteri üzerinden güzel bir konu anlatımı var. Poster üzerinden videolar beraber yürütülürse görsellik açısından da akılda kalıcı olacağını düşünüyorum.

4. Sosyal Hocam 

Ben bu kanalı daha çok taktikler ve soru çözümü için kullandım. Bunun yanında bazı videolardan tekrar yaptım. Görüp de izleyenlerin kesinlikle seveceği bir kanal olduğunu düşünüyorum.

2 comments

  1. Tarih Meraklısı diye bir youtube kanalı var…. Bence güzel bir kanal tavsiye ederim….

Bir Cevap Yazın