2021 AYT Fizik Kanal Önerileri

2021 AYT Fizik Kanal Önerileri (Ders Videoları)

1. Fenmate 

Ben bu kanalı ayt fulleten fizik video serisi ile tanıdım. Seriyi çok sevdim. Kesinlikle ayt fizik konu çalışması ve konu tekrarı yapacaklara en başta bu kanalı öneriyorum.

2. Benim Hocam Barış Akıncıoğlu 

Hem Tyt Fizik, hem Ayt fizik için ortalama 40-50 video içeren bu çok beğendiğim kanalı, özellikle ayt kısmında öneriyorum. Sistemli bir çalışmayla kısa sürede konuları bitirebilirsiniz bu kanaldan.

3. Fizik Makinesi 

Ben bu kanalı daha çok deneme çözümleri için izledim. Sizlere de bu amaçla tavsiye ediyorum. Sorularla güzel bir şekilde tekrar yapılabilecek bir kanal.

4. Khan Academy 

Kuvvet ve Hareket gibi Ayt Fizik dersinde önemi olan konularda özellikle belgesel tadında izlemek istiyorsanız bu kanalı kesinlikle öneririm. Ayt Fizik dersinin bilgiye yönelik olmasının yanında fizik belgeselleri izlemenin de akılda kalıcılığı artıracağını düşünüyorum.

5. Vip Fizik 

Çek Ap Ayt fizik video serisini kesinlikle öneriyorum. Hem tekrar, hem deneme çözümü için çok uygun bir kanal bana göre.

6. Nihat Bilgin Yayıncılık 

Ayt’ye MF’den gireceklere başta Nihat Bilgin’in Tyt-Ayt soru bankası kitabını öneriyorum. Kitabın çözümleri için de bu kanalla devam edebilirsiniz.

Birkaç kanal tavsiye ettim Bu tüm dersler için geçerlidir. Enerjiniz hangi öğretmenler ile uygunsa onlardan devam edersiniz. Tek bir kanala bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Birinden konu anlatım izleyip, ötekinden tekrar yapıp, diğerinden soru çözümleri inceleyebilirsiniz. Önemli olay konuyu iyi anlayabilmeniz ve soru çözümleri sayesinde yeni sorularda bunları uygulayıp çözebilmeniz. Bahsettiğim diğer kanallar mutlaka soru çözümünde yeni bir şeyler öğrenmenize katkı sağlayacaktır. 

Bir Cevap Yazın