Elon Musk Beyinlere Çip Takarak İnsanları Köle mi Yapacak?

Elon Musk Beyinlere Çip Takarak İnsanları Köle mi Yapacak?

Öncelikle Neuralink nedir? Amerikalı ve Afrikalı para babası, teknoloji şirketleri olan Elon Musk ve kurucu ekibi tarafından kurulan ve implante edilebilir beyin-bilgisayar arayüzleri geliştiren bir şirkettir. Bu şirketin amacı insan beyni ile bilgisayarı birbirine bağlamaktır. Yani beyin yolu ile bilgisayarı veya bazı elektronik aletleri kontol edebileceğiz. Özellikle felçli hastaların çok işine yarayacak bu teknoloji ile insanlık yeni bir döneme girecektir. Ancak bazı insanlar bunun çok tehlikeli olacağını ve tüm insanların köle yapılacağını söylemektedir. Şirketin ve Elon Musk’un asıl iddiası ise insan beynine yerleştirilecek olan çiplerle Alzheimer, demans ve omurga hasarları gibi hastalıkların iyileştirebilecek olması. Ayrıca hafıza kaybını da tedavi edecekmiş. Elon Musk ve arkadaşlarına göre bu teknoloji sadece insanlığa yarar sağlamak, hastaları iyileştirmek için kullanılacak. Ya teknolojiyi başka amaçlarla kullanırlarsa ne olacak? İnsanlar köle olabilir mi?

Tüm İnsanlar Köle mi olacak?

Eğer böyle bir teknoloji tekel olursa tabii ki kötü amaçlar doğrultusunda insanların köle olma ihtimali var.

Köleden kasıt nedir? Allah’a Küfür Eden Çocuklar…

İnsanların beyinlerini manipüle etmek, insanları başka şeylere yönlendirmek. Örneğin hangi partiye oy atacağını hangi filmi izleyeği yönünde insanların beynini yıkamak gibi düşünebiliriz. Dininizi bile değiştirebilirler. Müslüman olan biri kendisine yapılan gizli propaganlar ile bir anda kendisini kilisede bulup İsa babamızdır diyebilir. Çocuklarınız Ateist olup Allah’a küfredebilir…

Üzülmeyin!

Ancak hemen üzülmeyin çünkü Musk’un açıklamasına göre teknoloji sadece hayvanlarda üzerinde denendi ve daha insanlar üzerinde denenmedi. İnsanlar üzerinde denemek için Amerikan devletinden izin almış. Sizce gerçekten denemediler mi?

Hiç sanmıyorum…

Bu teknolojiye sahip olursak pek çok işimiz kolaylaşacak. Peki ya hacklenirsek?

Bunun için kesinlikle başka teknoloji şirketleri tarafından yapılan hacklenmeye karşı anti virüs yazılımları olacaktır. Yani bir nevi beyninize anti virüs programı yükleyeceksiniz. Bununla ilgili fikir sahibi olmak için Inception Filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Dünyayı Kim Yönetecek?

Artık dünya yeni bir döneme giriyor ve Cyberpunk çağı başlayacak. Hazır Olun! Kölelik mi Efendilik mi? Seçim sizin! Teknoloji üreten, bilim yapan, parası olan rahat yaşayacak. Diğerleri ise köle olacak. Bu yüzden çok çalışın, okuyun, araştırın, para sahibi olun. Çünkü dünyayı bir süre sonra şirketler yönetecek! Bu konu hakkında daha çok bilgi almak isterseniz turkcemalumatlar ı takip etmeye devam edin.

Bir Cevap Yazın