60 Saniyede Güzellik Uyku

60 Saniyede Güzellik Uyku

Aklınızda tutmanız gereken ilk şey güzellik uykusuna ihtiyacınız olduğu gerçeğidir, o halde temponuz elverdikçe şekerleme yapın. Öğleden sonra 15-20 dakika uyuyacak bile olsanız, gündüz kremlerinden daha kuvvetli aktifler içeren bir gece kremi sürün. Dudaklarınıza besleyici, ellerinize de nemlendirici sürdüğünüz taktirde, 15-20 dakikalık uykunuz sırasında güzellik açısından epey yol almış olacaksınız!

Su:

Her gün en az 8 bardak su içmek çok önemlidir (eğer fazlaaktifseniz veya emziriyorsanız daha da fazla içmeniz gerekir).Su vücudunuzun iyi işlemesini sağlar, içten dışa doğrucildinizi nemlendirir. Fırsat buldukça 10-15 dakikalık birbanyo yapın ve banyo suyunuza uygun öz yağlar damlatın.Limon, biberiye veya okaliptüs dinçleştirici, lavanta vepapatya da sakinleştiricidir. Saçınızı durularken biryumuşatıcı kullanın. Banyo sonunda canlanmış olduğunuzufark edeceksiniz.CiltCildinizin en iyi arkadaşı olmak için günde 60 saniyedenfazla zamana ihtiyacınız yok! Temposu hızlı insanlargenellikle yeterince uyumazlar, bu da gözlerin şişgörünmesine neden olur. Şişlik ve göz çevresi koyuluğuylasavaşabilecek bir krem edinin. Göz çevrenize ve şakağınızauygulayın. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Güniçinde renkli bir nemlendirici kullanırsanız hem yüzünüzünnemlenmiş, hem de canlılık kazanmış olursunuz.

Güneş: Cildinize güneş ışınlarından daha zararlı bir şey yoktur. Temponuz ne kadar yüksek, programınız ne kadar dolu olursa olsun; dışarı çıkmadan önce mutlaka 60 saniyenizi cildinize güneş koruma faktörlü bir krem uygulamaya ayırın. Bronzlaşmayı çok seviyorsanız bir güneşsiz bronzlaştırıcı krem kullanabilir veya renkli bir güneş koruma kremi uygulayabilirsiniz.

Dudaklar: Kadınların çoğu, tüm yüzlerine makyaj yapmaya zaman bulamadıklarında sadece dudaklarını boyayarak işlerini hallederler. Bu gibi durumlarda ruj kullanıyorsanız fazla koyu renklerden kaçının, çünkü koyu rujlar benzin solukluğunu vurgular. Gül pembesi veya açık bir şeftali tonunu tercih etmeye çalışın. Hatta yumuşak renkli bir parlatıcı bile işinizi görecektir. Tavsiyemiz ise, çalışma ortamında bile eğer çok fazla gerek yoksa ruj kullanmaktan kaçının.

Allık: Krem allıklar çoğunlukla diğerlerine oranla daha işlevseldir. Parmak uçlarınızla yanaklarınıza uygulanacak küçücük bir miktar allık yanaklarınızın derhal sağlıklı bir pembeliğe bürünmesine imkan verecektir. Krem allıkların bir diğer faydası da, aynı zamanda dudak boyası olarak kullanılabilmeleridir. Dudaklarınızın nemlenmesini sağlamalarını da sayarsak ne kadar haklı olduğumuz iyice netleşir.

Negatif Vurgu: Yorgunluk izlerini lehinize çevirecek makyaj: Göz çevresindeki koyulukları duman rengi farla örtün, gözünüzü çerçeveleyin ve rengi yayın (“gölgeli” görünüm starlar arasında çok popülerdir). Siyah rimel sürün, rujla tamamlayın. Unutmayın ki ne kadar işiniz olursa olsun, kendinize yeterince vakit ayırmazsanız, çevrenizdekilere faydalı olamazsınız

Kaynak: Sağlıklı Beslenme, Güzellik ve Cinsellik, sayfa: 57-58-59

Bir Cevap Yazın