Kışın Bol Bol İçin! Turp Suyunun Sağlığa Faydaları!

  1. Öksürük Ve Soğuk Algınlığına İyi Gelir

Turp suyu, boğazlardaki ve solunum yollarındaki mukusu temizlemeye yardımcı olan anti – konjestif özelliklere sahiptir. Bu nedenle kış içeceklerinde sağlığınız için vazgeçilmezdir.

Konjestif: Konjestif, bir hastalık türüdür. Vücudun bir kısmının tıkandığı tıbbi bir durumdur.

2. Sindirime Yardımcıdır

Turp suyu, sindirim problemlerine iyi gelen diyet lifleriyle doludur. Düzenli olarak turp tüketmeniz dahilinde, bağırsak hareketleriniz sorunsuz olacaktır. Daha da önemlisi, sık sık turp suyu tüketmek sizi kabız yapmayacaktır. Tabii siz yine de aşırıya kaçmamaya dikkat edin, sadece sık sık tüketin. Fazla tüketilen her şey yan etki yapabilir.

3. Bağışıklılığı Artırır

Turp suyu, A , C, E , B6 Vitaminleri ve Potasyum Mineraliyle doludur. Bu nedenle tüm vücutta bağışıklık arttırmayı sağlar. Ayrıca turp suyu, antioksidan ve antosiyanin bakımından zengindir. Bu da, kalbiniz için iyi olduğu anlamına gelir. Uzun vadede etkisini görmek için özellikle bu kış mevsiminde düzenli olarak turp tüketmelisiniz.

Antioksidan: Yağların oksidasyonunu yavaşlatan maddedir. Hücre yıkımını azaltır. Böylece yaşlılık etkilerini azaltır.

Antosiyanin: Koful Pigmentidir. Kronik kalp hastalıklarının riskini azaltır.

4. Cilde İyi Gelir

Turp suyu, çinko ve Fosfor içerir. Turp suyunun bu içeriği, akne ve kızarıklıklardan kurtulmaya yardımcı olabilir. Ayrıca turp, su içeriği bakımından yüksek olduğundan ciltte doğal nem sağlar. Düzenli turp tükettiğinizde ışıl ışıl parlayan cilde sahip olacaksınız.

5. Kan Basıncını Düzenler

Turp suyu, Potasyum açısından zengin olduğundan, vücuttaki sodyum – potasyum dengesini ayarlayarak kan basıncını kontrol altına almaya yardımcıdır. Bu anti – hipertansif özelliği, yüksek tansiyon sorunlarının daha da kötüye gittiği kış aylarında doğal bir ilaçtır.

Anti – hipertansif: Kan basıncının normalden yüksek olduğu durumlar.

UYARI: Tiroid Hormonu Düşüklüğü vb. Hormonlarla ilgili sorunu olanlar turp suyu, turpgillerden sebzeler tüketmemelidir. Bu, zaten düşük olan tiroid hormonu gibi hormonları daha da düşürebilir.

Bir Cevap Yazın