Vader: Grand Moff Tarkin Dengesiz Biri…

Star Wars Yıldız Savaşları Evreni: Grand Moff Tarkin Dengesiz Biri…

Amiral Motti Tarkin’in yanına gelerek Death Star’ın tam olarak operasyona hazır hale geldiğini bildirdi. Tarkin, Vader’a bakarak “Belki farklı bir sorgu şekli işe yarar” dedi.


“Ne demek istiyorsunuz” dedi Vader.


“Sanırım istasyonumuzun gerçek gücünü göstermenin zamanı geldi” dedi Tarkin. Mottiye dönerek emir verdi “Rotayı Alderaan’a çevirin”


“Memnuniyetle” dedi Motti, yüzünde pis bir gülümsemeyle.


Tarkin’in niyetini anlayan Vader adama farklı bir gözle baktı. Kara Lord pek çok korkunç ve affedilemez şey yapmıştı ama anlaşılan o ki Tarkin -en azından bu konuda- onu bile geride bırakmıştı. Tarkin’in planı ile ilgili Vader’ın tek bir endişesi vardı.” Alderaan iç sistemlerin en önemlilerinden biri” dedi

Vader: “İmparatora danışmamız gerek”


Tarkin: “Bana akıl vermeye çalışma karşında Taggle ya da Motti yok! İmparator bu konuda bana tam yetki verdi dilediğim gibi karar veririm!”


Vader, uzun süredir Grand Moff Tarkin’in dengesiz biri olduğundan şüpheleniyordu ama en ufak bir korku belirtisi göstermeden kendisine böyle çıkıştığında artık şüphesi kalmamıştı.”Eğer planınız amacımıza hizmet ederse kendini haklı çıkaracaktır”dedi Vader.


“İmparatorluk’un istikrarı tehlikede” dedi Tarkin.” Bir gezegen ödenecek küçük bir bedel olur”
Süperlazerin yeşil ışını Alderaan’ı vurdu ve gezegeni bir anda ortadan kaldırdı.

Bir Cevap Yazın