Şampuana Doğum Kontrol Hapı Eklemek Saçları Uzatır Mı?

Öncelikle östrojen, saçların kalınlaşmasına ve uzamasına yardımcı olan ve saç dökülmesini engelleyen bir hormondur. Ve bu hormon çok güçlüdür. Azlığının ciddi zararları olduğu gibi fazlalığının da ciddi zararları vardır. Doktorlara göre, doğum kontrol hapını yutmak daha faydalıdır. Çünkü hem saça, hem cilde, hem de tırnaklara iyi gelir. Tıpkı biotin gibi ancak ondan çok daha güçlü. Öyle güçlüdür ki, bırakıldığında kalıcı etkileri de bulunur, cilt pürüzlü de olabilir öyle söyleyeyim. Özellikle doğum kontrol hapı kullananların cildi pürüzsüzleşir. Hatta sivilce sorunu yaşayanlara da doğum kontrol hapı verilir, ve hatta politikistik over sendromuna sahip olduğunu bildiğim (saçları çok seyrek ve yüzü çok pürüzlüydü, belli bir cilt ve saç sorunu vardı) birine de de doktor düzenli olarak doğum kontrol hapı yazıyordu. Cildi ve saçları güçlenmişti.

Bana kalırsa, bu şekilde de uygulanması (şampuana dökerek) olağandır. Çünkü saç derisi de yüzümüz gibi uyguladığımız maddeleri emiyor. Hatta öyle ki hapı döktüğümüz şampuanla saçlarımıza masaj yaptıktan sonra durularken omuzlarımız gibi bölgelere gelmemesi gerekiyor çünkü ciddi anlamda kıl çıkartabiliyor. Bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor. Hormondan bahsediyoruz, bir de üstüne bunu hazır olarak uyguluyoruz. Bir bitkisel östrojenin bilmem kaç katıdır.

Gelelim Uygulama Şekline:

  • 1 adet şampuan (bitkisel ya da sülfatsız olması daha iyidir)
  • 1 adet herhangi bir doğum kontrol hapı

Toz haline getirdiğiniz doğum kontrol hapı tozlarını şampuana ekleyip iyice çalkalıyorsunuz. Şampuanınızın boyut ve miktarına göre doğum kontrol hapı tanelerini artırabilirsiniz. Ben açıkçası 500 ml şampuana 3 -4 tane eklemiştim. Şampuanladıktan sonra saçınızda bir 5- 10 dakika bekletin. Bekleme esnasında saç derinize iyice nüfuz ettirin.

Gelelim Bendeki Etkilerine;

Ben bu uygulamayı geçen sene yaptım. 3 aylık periyotta uyguladım.

  • Saç dökülmem durdu.
  • Saç tellerim kalınlaştı.
  • Birsürü bebek saçlarım çıktı.
  • Saçlarımın uzaması hızlandı.

1 ayda 2.5 cm’lik uzama gözlemledim. O zamanlar 38 cm olan saçım 40.5 olmuştu. Tabi son yazılarımı okuyup önyargıya kapılıp saçların hala aynı diye düşünmeyin. Hatta şuanda daha kısalar, çünkü saç kırıklarına tahammülüm yok. Saçlarımı sağlıklı ve kırıksız uzatıyorum.

UYARI: Hormonlar vitaminlere benzemez. Lütfen bu uygulamayı yaparken sabırlı olun. Vitamin gibi maddeler etkilerini yakın zamanda belli ederken hormonlar yavaş ve uzun süreli çalışır. Ancak etkileri de bir o kadar kalıcı olur. 1 – 2 uygulamadan sonra bırakıp etkisini gözlemleyemedim diye nazlanmayın. Malum sitelerinde saçma sapan yorumlar gördüm doğum kontrol hapı etki etmiyor diye, ne kadar denedin diye sorsam 1 ay bile diyemez.Ben 3 ay boyunca uygulamıştım. Kaldı ki 3 ay bile gayet iyi bir süre hormonal etki için. Lütfen bunlar etki etmez diyen bazı para manyağı kuaförlere de inanmayın. Kendileri kimyasal dolu ürünleri satma peşinde ve yağ gibi ürünlerin dahil etki edeceklerini kabullenemezler.

Bunun yanında, bu yazı erkekler için uygun değildir. Çünkü size zararlı olabilir, östrojen size ancak çok düşük seviyede iyi geliyor ve erkekler çok düşük östrojenik bitki olan lavanta yağı ve çay ağacı yağından bile zarar görebiliyorlar. Kaldı ki benim bahsettiğim uygulama yöntemi de deriye etki edecek. Bunun yanında bu ilacı kullanmaması gerekenler için de geçerli değildir bu yazı. Ayrıca, doktorunuz size bu bozukluktan dolayı hapı veriyorsa, bu yolla kullanmaya devam edin, veyahut doktorunuza sorun. Belki hem tüketim hem uygulama yoluyla da etkisi artabilir, öyle bir ihtimal de var. .(Yumurta tüketip, yumurta maskesi yapmak gibi veya zeytinyağı maskesi yapıp zeytin ve zeytinyağı tüketmek gibi). İleride bu şekilde denemeyi düşünüyorum. Sonuçları yazarım.

Bir Cevap Yazın