Seks Katilleri!

  1. Eşinizle ilgili sorunlar en iyi seks dürtüsü katilleri arasındadır. Yakın hissetmek arzunun önemli bir parçasıdır. Her iki cinsiyet için de, kavgalardan, zayıf iletişimden, ihanete uğramış hissetmekten veya diğer güven sorunlarından kaynaklanan serpintilere dikkat edin. Tekrar rayına oturtmak zorsa, bir çift danışmanına ulaş.

2. Bir içki sizi sekse daha açık hissettirebilir. Ama çok fazla alkol cinsel dürtünüzü uyuşturabilir. Sarhoş olmak eşiniz için de bir dönüş olabilir. Daha az içmekte zorlanıyorsanız, yardım isteyin.

3. Eğer cinsel ilişkin bittiyse, belki de yeterince uyuyamadığındandır. Çok mu geç yatıyorsun yoksa çok mu erken kalkıyorsun? Düşme veya uykuda kalma sorunu veya uyku apnesi gibi bir durum gibi bir uyku sorununuz mu var? İyi bir gece istirahatiyle uğraşan her şey seksle de karışabilir. Yorgunluk seksi duyguları saplar. Uyku alışkanlıklarınız üzerinde çalışın ve bu işe yaramazsa doktorunuzla konuşun.

4. Ebeveyn olduktan sonra seks dürtünüzü kaybetmezsiniz. Ancak, ayak altındaki çocuklarla yakın olmak için biraz zaman kaybedersiniz. Hem ortak hem de ebeveyn olmak için biraz zaman yetiştirmek için bir bebek bakıcısı kiralayın. Yeni bebek mi? Bebeğin uyku saatinde seks yapmayı deneyin.

5. Bazı ilaçlar arzuyu geri çevirebilir. Bu tür ilaçlardan bazılarını içerirler: Antidepresanlar,Tansiyon ilaçları Doğum kontrol hapları (bazı çalışmalar bir bağlantı gösterir; diğerleri göstermez) Kemoterapi ,Anti-HIV ilaçları,Finasterid İlaçları veya dozajları değiştirmek yardımcı olabilir. Doktorunuza bunu sorun ve kendi başına ilaç almayın. Yeni bir ilaç almaya başladıktan kısa bir süre sonra seks dürtünüz durursa doktorunuza da söyleyin.

6. Aşırı kilolu veya obez olduğunuzda, istek genellikle sönük geçer. Seks yapmaktan hoşlanmıyor olabilirsiniz, istediğiniz gibi performans gösteremiyor olabilirsiniz veya düşük benlik saygısı tarafından geri tutuluyor olabilirsiniz. Gerekirse bir danışmanla kendiniz hakkında nasıl hissettiğiniz üzerinde çalışmak büyük bir fark yaratabilir.

7. ED (erektil disfonksiyon) olan erkekler genellikle cinsel olarak nasıl performans gösterebilecekleri konusunda endişelenirler ve bu endişe arzularını tüketebilir. ED tedavi edilebilir ve çiftler de ilişkilerini etkilemesini önlemek için çalışabilir.

8. Düşük T 10 / 14 “T” hormonu, testosteron, seks dürtüsünü körüklüyor. Erkekler yaşlandıkça, T seviyeleri biraz düşebilir. Herkes seks arzusunu kaybetmez, ama bazıları kaybeder. İlişkilerden kiloya kadar pek çok şey de bir erkeğin cinsel dürtüsünü ve testosteron seviyesini etkiler, bu yüzden her erkek için herkese uyan bir cevap yoktur.

9. Depresyonda olmak, seks de dahil olmak üzere birçok şeyde zevki kapatabilir. Yardım almak için birçok nedenden biri de bu. Tedaviniz ilaç içeriyorsa, cinsel dürtünüzün düşük olup olmadığını doktorunuza söyleyin, çünkü bazı (ancak hepsi değil) depresyon ilaçları cinsel dürtüsünü düşürür. Terapistinle de konuş.

10. Birçok kadın için, seks dürtüsü menopoz etrafında kararıyor. Bu kısmen vajinal kuruluk ve seks sırasında ağrı gibi semptomlarla ilgilidir. Ancak her kadın farklıdır ve menopozdan sonra ilişkinize, özgüveninize ve genel sağlığınıza bakarak harika bir cinsel yaşam sürmeniz mümkündür.

11. Yakın hissetmeden seks arzuyu katledebilir. Yakınlık seksten daha fazlasıdır. Cinsel hayatınız uzadıysa, birlikte daha fazla cinsel olmayan zaman geçirmeyi deneyin, sadece ikiniz. Konuş, sokul, masaj yap. Seks yapmadan aşkı ifade etmenin yollarını bulun. Yakınlaşmak seks dürtünüzü yeniden inşa edebilir.

Bir Cevap Yazın