Kürt ve Ermeni Sorunu: Terörle Mücadele Böyle mi Olur?

Kürt ve Ermeni Sorunu: Terörle Mücadele Böyle mi Olur?

Türkiye enteresan bir ülke. Ermeni sorunu ilk baş gösterdiği yıllarda da Ermenilere karşı çok büyük tavizler verilmişti. Öyle ki Karekin Pastırmacıyan, 1896 Osmanlı Bankası Bastı, insanları ölümle tehdit etti, bazı bombalı eylemlere karıştı. Hatta o yıllarda Sultan Abdülhamid’e suikastler düzenlendi ve pek çok saldırıda siviller de şehit oldu. Bu şehitlerin içinde sadece Müslümanlar değil hristiyanlar, ve museviler de vardı. Bombalı saldırgan ise işin sonunda Abdülhamid tarafından affedildi, hatta kendisi memur yapıldı ve maaş bağlatıldı. Karekin Pastırmacıyan’da aynı şekilde affedildi ve Abdülhamid tahttan indirildikten sonra Meclise bile girdi. Ama Pastırmacıyan gibi Ermeniler için bunlar yetersizdi, Yine silaha sarıldılar, Türkleri katletmeye başlattılar. Katledilenlerin içinde sadece Türkler de yoktu. Onlara karşı çıkan Hristiyanlar ve bazı Yahudiler de vardı. Tüm bu olanlardan sonra 1915 olayları gerçekleşti. Günümüz de bazı Kürtler de Ermenilerin taktiğini uygulamaya çalışıyorlar. Özellikle AKP hükümeti devrinde Kürtlerin nüfus olarak fazla olduğu bölgelere büyük yatırımlar yapıldı ancak AKP’nin oyları her geçen gün azaldı ve oylar HDP kanadına aktı. Şu an HDP’nin en az 6 milyon oyu mevcuttur. Yatırımı yapan AKP ama oyları alan terör ile bağlantısı olan, PKK Terör örgütüdür diyemeyen, ölen PKK mensuplarının evine taziyeye giden HDP… Türkiye gerçekten garip bir ülke, sözde terörle mücadele eden bir ülke. Terörle mücadele böyle mi olur? Bir de her solcuyum, ilericiyim diyeni gerçekten ilerici sanan insanlar var. Mesela bazı PKK mensupları kendilerini Feminizm, Solculuk, Komünizm gibi değerler altında kamufle ediyor. Hatta bunların içinde meclis kürsüsüne çıkanlar bile var. Bununla birlikte televizyonlarda kahraman ilan edilen fakat daha sonra PKK kamplarında elinde silahları fotoğrafları çıkıyor.

Milletvekili olup Azerbaycan – Ermenistan savaşında açık açık Ermenistan’ı destekleyen, Azerbaycan’a ve Türkiye ağır suçlar yükleyenler bile var. Bunlardan biri de HDP’nin Ermeni Vekili Garo Paylan. Aynı şekilde acaba Ermenistan’da bir Türk, Ermeni meclisinde Türkiye’yi ve Azerbaycan’ı savunabilir mi? Hiç sanmıyoruz. Ermenistan’da Türklerin yaşamasına bile müsaade etmiyorlar. İşte Türkiye gerçekten garip bir ülke. Kendi katillerini, teröristlerini elleriyle besleyen bir ülke. Güvenilir bir gazeteci olarak lanse edilen Cüneyt Özdemir bile PKK’lı Deniz Karacagil’i öve öve bitirememişti.

İnsanlar kime güveneceğini şaşırdı. Teröristler ve terör destekçileri bol bol demokrasi, humanizm, insanlık, solculuk, feminizim gibi değerlerin arkasından kendi kirli işlerini yapmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın