Ay Takvimine Göre 3 Ay Boyunca Saçlarımı Kestim! Sonuçları!

Young attractive smiling blond Caucasian beautician woman working, holding strand of hair, doing haircut using hairdressing scissors and comb, studio shot on white background, close up, focus on hands

Saçlarını uzatmak isteyenler veyahut gürleştirmek isteyenler muhakkak ay takvimine göre saç kesimini duymuştur.

Kısaca bahsetmek gerekirse ay takvimine göre saç kesimi, bulunduğunuz ayda hangi gün uygunsa, bunu 3 ay boyunca uygulamaktır. Şöyle yanlış bir algı var. Saçları 3 ay boyunca aynı gün kesmek, atıyorum Ocak 1 Şubat 1 Mart 1 gibi, bu şekilde yapmayın sakın. 1 Ocak uygun diye, 1 Şubat da uygun olacak diye bir şey yok. Sayılar uydurma bu arada, o günler hakkında bir bilgim yok, örnek verdim yalnızca. Her ayın belirli günleri var. Bunun için size bir site önereceğim. Sitede zaten saç kesimi için uygun günleri belirtiyor, onun dışında diğer bakımlar için (cilt bakımı) de ayrı özel günler bulunmakta.Linkini aşağıya bırakıyorum.

Sağlık ve güzellik için ay takvimi 2021 (rhythmofnature.net)

Ay takvimine göre saç kesiminin sizin burcunuzla herhangi bir ilgisi yok. Atıyorum ben terazi burcuyum, ona göre kesim yapacağım diye bir şey yok. Ancak Aslan burcu günlerinde kesmenin daha iyi olduğu belirtilir.

Ben hangi günler saçlarımı kestim?

  1. Ay: 25 Mart
  2. Ay: 20 Nisan saat 9.10
  3. Ay: 19 Mayıs

Ben aslan burcu günleri saçlarımı kestim. Çünkü o dönem kesilen saçın daha sağlıklı ve hızlı uzadığını araştırma sonucumda görmüştüm.

  • İlk ay gereğinden fazla kestim. O kadar kesmeme gerek yoktu ancak kırık saç görür görmez kesme huyum var. 5-6 cm kestiğimi hatırlıyorum.
  • İkinci ay saçlarımı birbirine sardım, uçta kalan kırık kısmı (aynı zamanda tüm saçlarımı kapsayan çok ince kısa saç telleri) kestim. 0.7 – 1 cm kesmişimdir.
  • Üçüncü ay da normal bir şekilde saç uçlarımdan 2 – 3 cm kırıkları aldım.

Peki 3 ayda saçlarım yeterince uzadı mı?

O kadar kesmeme rağmen uzaması fena değildi ancak daha fazla uzama beklerdim ben. Bir de kafama şu sorular takıldı, siteye göre her ne kadar doğru günlerde kesim yapsam da ay aslan burcundayken kesim yapmama rağmen aynı gün yengeçten aslana geçiş ve aslandan başağa geçiş bulunuyordu.

Şuan 2. kez ay takvimine göre saç kesimimi yapıyorum.

Haziranda 1. ayı yaptım.

Temmuzda 2. ayı yapacağım

Ağustosta 3. ayı yapacağım.

Burada özellikle dikkat ettiğim durumlar:

  1. Saçlarımı mümkün olduğunca eşit uzunlukta ve çok çok az kesmek.
  2. Saçlarımı mümkün olduğunca geçişli olmayan günlerde tek bir ay burcunun bulunduğu günde (Aslan) kesmek.
  3. Saçlarımı mümkün olduğunca aynı saatlerde kesmek.

Bu kez fark görüp görmeyeceğimi anlayacağım.

Bir Cevap Yazın