Pitbul Besleyen Orospu Çocukları Yüzünden Yine Olan Masum Canlılara Oldu!

Pitbul dehşeti tüm hızıyla devam ediyor. Beslemesi yasak olan bu cinsi ısrarla beslemeye devam eden ve dışarı ağızlıksız çıkaran hatta zincir bile takmayan orospu çocukları yüzünden insanlar ölüyor ya da sakat kalıyor. Ancak Pitbullar sadece insanlara saldırmıyor. Hayvanlara da saldırıyor! Pitbullar insan ve hayvan ayırt etmeden her şeye saldırıyor. Beslemesi bile yasak olan Pitbulları ağızlık takmadan dışarıda dolaştıran orospu evlatlarına devlet ne zaman dur diyecek?

Antalya Çağlayan’da Berrak İpek adlı bayan dışarıda köpeği ile gezerken bir Pitbulun saldırısına uğradı. Berrak İpek’in köpeği saldırıda büyük yara aldı. Yaralı köpeğin sahibi Berrak, köpeğini veterinere götürdü ancak köpeği doktorlar kurtaramadı ve köpek öldü. Pitbulun sahibi olan şahıs ise veterinere bile gelmedi.

Pitbullar önüne gelen her şeye saldıran bir ırktır. Bu ırkı beslemek yasaktır. Ancak besleyenler var. Devlet bunlara müdahale etmiyor. Hatta köpekleri ağızlık bile takmadan dışarıda dolaştırıyorlar. Türkiye’de çok büyük bir köpek sorunu var. İnsanlar ve hayvanlar ölüyor!

Menemen asarlık yeşilpınar mahallesi Toki evler 335 sok. no:8 de bulunan 2 adet pitbull cinsi saldırgan köpek 29.09.2021 tarihinde saat 16:00 sularında sitede gezen keçiye saldırıp parçaladılar. Defalarca uyarılmasına rağmen köpekler hala site içerisinde dolanıyor kimse dışarıya çıkamıyor. Devlet duruma müdahale etmiyor. Pitbul köpeklerine tapan magandalar yüzünden insanlar dışarı çıkamıyor.

2 Adet Pitbul Masum keçiyi param parça ettiği o görüntüler. Zavallı keçi can çekişiyor. Pitbullar ise keçiye işkence ediyor.

İşte O Video!

Pitbull beslemek yasak mı sorusu, yasalar önünde yanıt buldu. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 01.07.2004 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Kanunun 14. maddesinin l bendinde; ‘‘ Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır.’’ hükmü yer almaktadır. Bu hükme açıklık getirilmesi amacıyla Kanunda belirtilen Pitbull Terrier, Japanese Tosa haricinde ülkemizde Kanunun 14. maddesi kapsamında değerlendirilecek olan köpek ırklarına dair Bakanlığımızda oluşturulan 20.11.2007-208 sayılı Müsteşarlık Makam Oluru ile bir komisyon oluşturulmuş olup Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. maddesinde yer alan Pitbull Terrier ve Japanese Tosa’ya Dogo Argentino, Fila Brasileiro ve bu ırkların melezleri de ilave edilmiştir. Bu hükme uymayanlara Kanunun 28. maddesi gereğince hayvan başına 6.306 TL. idari para cezası verilir ve hayvanlara el konulur. Ancak bu kanun, Pitbull besleme konusunda bağlayıcı olmamaktadır.

Bir Cevap Yazın