Sağcılar Parayı Solcular İnsan mı Sever?

Enver Aysever gibi solculara göre sağcılar parayı solcular ise insanı severmiş. Yahu bu çağda artık işin sağı solu mu kaldı? Parayı herkes sever. Özellikle böyle solcuyum diye takılan Enver Aysever gibiler ise daha çok sever. Bizim solcu ünlüler dubleks evlerinde son model telefonları ile twit atarak solculuk edebiyatı yaparlar. Komik gerçekten. Sahi gerçekten de Enver Aysever’in dediği gibi solcular insan sever mi? Burada amacımız sağcıları övmek değil fakat solcuların insan sevip sevmediğini bir analiz edelim.

Solcular insan sever diyor Enver Aysever fakat dünyada en çok insan öldürenler solculardır. Evet arkadaşlar. Amerikalılar, Hristiyanlar ya da Müslümanlar değil. Gerçekten de solcular özellikle radikal Ateist solcular dünyada en çok insanı öldürmüştür.

Polpot 1.5-2 Milyon arası insanı öldürmüştür. Sırf gözlük takıyor, eli nasırlı değil diye insanları öldürmüştür. Solcu Polpot a göre gözlük takanlar kapitalisttir. Emekçiler gözlük takmaz. Emekçinin eli ayrıca nasırlı olmalıdır…

Solcıların Tanrısı Stalin gelirsek eğer Hitler’den bile daha çok insan öldürmüştür. Kimi kaynaklar 15, kimisi 20 kimisi 25 hatta 40 milyon diyenler de vardır. Stalin’in İkinci Dünya Savaşından önce Hitler ile birleşip Polonyalılara yaptıklarına bakarsak sayıların pek abartı olmadığı da görülecektir.

Mao Zedung ise 70 ile 100 milyon arası insanı öldürmüştür. Sadece insanlar mı peki? Mao serçeleri de öldürmüştür. Komünist Mao, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kurucu önderlerindendi . Nasıl yaparım, nasıl ederim de Çin’i ileri ülke yaparım diye düşünerek kahvaltı ettiği sabahlardan birisinde, masasına konan serçe kuşu, tostundan bir parçayı yürütüverdi. O anda aklında şimşekler çaktı Mao’nun. Çin Halkı’nın bir buğday tanesine bile ihtiyacı varken, tarlalarda buğdaya, darıya dalan bu küçük hırsızlar değil miydi? Serçe başına günde 10 buğday tanesi olsa, yüz serçe, bin serçe, milyon serçe. Hemen verdi kararını, “Ne kadar serçe varsa tez zamanda gebertin” Çin Halkı komutu alır almaz çıktı serçe avına. Uçanı kaçanı affetmediler. Yuvalarını bozup yumurtaları kırdılar. Serçe katliamı aylarca sürdü. Hasat zamanı geldiğinde Mao haklı çıktı. Gözle görülür bir artış vardı ancak bu mutluluk çok uzun sürmedi Serçeler ölünce, zararlı börtü böcek ve çekirge nüfusu anormal derecede arttı. Bunun üzerine, Mao tarihi sözünü söyledi; “Boş verin gitsin!” Artık serçeler ve diğer kuşlar avlanmayacaktı, ama çok geçti. Çekirgeler tarlaları telef etti. Kısa sürede kıtlık başladı. Milyonlarca Çinli kıtlık, açlık ve hastalık yüzünden öldü.

Enver Aysever’in acaba bu olanlardan haberi var mı?

Bir Cevap Yazın