WWE DAY1 2022 Maç Tahminlerim

Açıkçası WWE’nin bu konseptini gayet beğendim. Çok heyecanlı maçlar var, özellikle Liv Morgan vs Becky Lynch ve Roman Reigns vs Brock Lesnar maçı. Aşağıda sizlere tahminlerimi belirttim. Maçı izledikten sonra sonuçları belirteceğim. Takipte kalınız.

  1. Rk- Bro vs. Street Profits

Randy Orton ve Matt Riddle’ın şampiyonluğu baydı artık. Ciddi bir heel takım olsalar belki böyle düşünmezdim. Normalde Street Profits takımını da sevmem ancak hak ediyor ve yılbaşı sürprizi ihtimalinden ötürü kazanacak taraf da Street Profits gibi duruyor.

2. Fatal 4 Way: Kevin Owens vs Big E vs Seth Rollins vs Bobby Lashley

Geçen haftalarda Kevin Owens ile Seth Rollins’in çok iyi takım olduğunu gördük. Bana göre son zamanların en iyi enerjili takımları oldular. İkisi birden Big E’ye ve Bobby Lashley’e saldırdılar. Böylece Kevin Owens ve Seth Rollins vs Big E ve Bobby Lashley maçı gerçekleşti. Maçı Bobby Lashley tarafı Kevin Owens’ı tuşlayarak kazandı. Normalde Bobby de heel’e yakındı ancak face gibi durdu, yakıştı da. Ben bu maçı kesinlikle Bobby Lashley’in kazanması gerektiğini, hak ettiğini ve kazanacağını düşünüyorum. Normalde bu maçta da Kevin ile Seth’in takım olacağını düşünürdüm ancak format gereği hepsi birbirine karşı. Birçok ihtimalin olduğu bir maç Ve Big E aşırı sıktı artık. Neden büyütüyorlar bu güreşçiyi çözebilmiş değilim hala.

3.Edge vs. The Miz/ with Maryse

Bu maçı Edge kazanır. Fakat kazanması gereken The Miz kesinlikle. Edge’in 2021 Royal Rumble’ını kazanmasını da ziyadesiyle gereksiz bulmuştum ben. Tamam kendisi güreş aşığı olabilir ancak o maçta hiç RR kazanmayan güreşçiler vardı. Bu maçı da Edge kazanır diye düşünüyorum. The Miz’i de yetenekli bulmam bu arada ancak aktif güreşmesine rağmen underrated kaldığını düşünüyorum zaman zaman. Umarım maçı The Miz tarafı kazanır. Bu arada Maryse hileleriyle kazandırabilir belli de olmaz. Ya da Edge’in eşi, güreşçi Beth Phoenix de dahil olabilir. Hiç belli olmaz. Hatta bence Beth dahil olacak. Bir de Maryse ile çekişme olsa efsane olur. Şimdi olmazsa muhtemelen ileride bu 4’lü maç gerçekleşecek diye düşünüyorum.

4. The Usos vs King Woods ve Sir Kofi Kingston

Bu maçı kesinlikle The Usos kazanmalı. Heel olmak bir takıma bu kadar mı yakışır. Kofi Kingston ve King Woods hiç mi hiç sevmem. Yetenekliler kabul ancak bu maçı bence The Usos kazanır. Ama seyirciler maalesef diğer takımı çok seviyor. WWE’nin ne halt yiyeceği belli olmaz yine bıkmadan usanmadan bu takımı şampiyon yaptırabilirler.

5. Drew McIntyre Vs Madcap Moss/with Baron Corbin

Madcap ile Baron uyumlu takım oldular. Bence bu maçı Madcap Moss kazanmalı. Ancak WWE Drew’in pushunu düşürmüyor bir türlü. Drew McIntyre kazanır diye düşünüyorum.

6. Liv Morgan vs Becky Lynch

Becky’i sevmeme rağmen bu maçı kaybetmeli kesinlikle. Liv Morgan çoktandır yavaş yavaş yükselişte ve Raw Şampiyonu olmayı ziyadesiyle hak ediyor. Hem de gayet yetenekli ve sempatik. Bence yılbaşı sürprizi olarak bu maçı Liv Morgan kazanmalı. Ama maalesef Becky Lynch kazanacak gibi duruyor.

7. Roman Reigns vs Brock Lesnar

Bu maçı kesinlikle ama kesinlikle Roman Reigns kazanmalı. WWE çok iyi bir algı yönetimine sahip. Daha eski yazılarımı okuyan bilir, bu ilkiliyi son derece overrated yani abartılı bulurum. Ayrıca Taker’ın Wrestlemania seriesini kıran iki kişi. O çok haksızdı. WWE’nin en saçma senaryosuydu. Roman Reigns’e heel olmak son derece yakışıyor. Brock ayda yılda bir maçlara çıkıyor kazanıyor, düzenli senaryo yazsalar Brock derdim ancak Roman Reigns diyorum. Kazanacak olan da bence Roman Reigns. Ama WWE ilgi çekmeyi seviyor. Brock da kazanabilir hiç belli olmaz. Zaten Fatal 4 way ile birlikte kestiremediğim bir maç bu.

One comment

Bir Cevap Yazın