Artık İstanbul yok Arabistanbul Var! Foncuların Büyük Oyunu…

Son 1 Yılda İstanbul’da Arapça Konuşanların Oranı %68 Arttı

Özellikle Suriyeli Araplar İstanbul’u çok sevdi. Suriye’den gelen Arap İstanbul’da gruplaşıyor, gettolaşıyor. Birbirlerinden alış veriş yaparak bir ekonomik döngü oluşturuyorlar. Gelen Suriyelilerin bir süre sonra başka aile bireyleri de geliyor. Bu sayede hem Arap nüfusunu hem de Arapça konuşanlar artıyor. Afganistan’dan gelenlerde İstanbul’u tercih ediyor. İstanbul onlar için ABD’ye gitmek gibi.

İstanbul Bir Arap Şehri Olacak!

Araplar İstanbul’u çok sevdi ve gitmeye de niyetleri yok. Çünkü fonlanan bazı kişilerin de yönlendirmesiyle Suriyeliler İstanbul’a özellikle gönderiliyor. Lüks evlerinde twitter başında mülteci güzellemesi yaparak aldığı fonun hakkını veren gazetecileri Türkiye’yi mülteci kampına çevirmek için var gücüyle çalışıyor. Başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesi ve ABD Suriyelilerin İstanbul’a yığılmasını istiyor. Çünkü İstanbul Türkiye’nin en önemli şehri ve bir karışıklık çıktığında İstanbul düşerse Türkiye’de büyük felaket olacaktır. Türkiye’nin finans kalbi İstanbul’da atıyor. Önemli yatırımcıların merkezi İstanbul. Bundan dolayı da İstanbul’u karıştırmak için mültecileri kullanmak bulunmaz bir fırsat. İstanbul bu gidişle Arabistanbul olacaktır. Fatih Mezarından kalksa İstanbul’u görse İstanbul’u Araplar İstila etmiş diyerek yeniden fethederdi.

Şehrin hem etnik yapısı hem de konuşulan dil tüm hızıyla değişmeye devam ediyor. Bu gidişle Türkçe konuşan birilerini görmeye hasret kalacağız. Zaten İstanbul’un bazı yerlerinde bilhassa gece vakti Türk görmek imkansız. Gece vakti sokaklara çıkmak çok tehlikeli oldu. Türkçe yavaş yavaş ölüyor ve Arapça şaha kalkıyor.

Bir yandan ümmetçiler ve yandaş medya, diğer yandan batıdan fonlanan laik, demokrat, fondaş gazeteciler Türklüğün köküne kibrit suyu dökmeye devam ediyor. Türklük eriyor. Türklük yok oluyor. Türkçe bitiyor! Laikler ve Ümmetçiler bu gidişle sadece İstanbul’da değil Türkiye’de de Türk bırakmayacak.

Bir Cevap Yazın