Benimle Ay Takvimine Göre Saç Kesimine Başlayın! Ay Takvimine Göre Saç Kesim Günleri (Mart – Nisan – Mayıs Ayları) | 3 Ayda Saç Uzatma Serisi!

Merhaba. Öncelikle kendim ay takvimine göre saç kesen biri olarak. Eylül ayından beri kesmediğim saçlarımı keseceğim. Bir hayli uzadılar. Benim saçlarım doğal koyu sarı renk. Ancak önceden boya uyguladığımdan (sadece uç kısımda 5 cm’lik kısım kaldı, bilhassa onlardan kurtulmak amacıyla, kırıklardan da kurtulmak amacıyla) ve hızlı uzatma amacıyla bu seriyi başlattım. Ay takvimi bende işe yaradı. Lakin öyle aşırı uzama beklemeyin. Daha hızlı uzayacağını düşünüyorum. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa garantisini de veriyorum. Şimdi,

Kesim İçin Uygun Günler:

  • Mart Ayında: 14 Mart Pazartesi, 15 Mart Salı
  • Nisan Ayında: 10 Nisan Pazar, 6.59’dan sonra, 11 Nisan Pazartesi, 12 Nisan Salı 17.07’den önce
  • Mayıs Ayında: 8 Mayıs Pazar, 9 Mayıs Pazartesi

UYARI: Kesinlikle ama kesinlikle Mart – Nisan – Mayıs aylarında belirttiğim günler dışında uygualmayınız. Bahsettiğim saat aralıklarına da dikkat ediniz. Ben yanlış saatte kestim, bin pişman oldum. Ay takvimine göre yengeçe denk gelmişti ve gerçekten saçlarım inanılmaz cansızlaşmıştı ve kırılgandı. Bahsettiklerim Aslana denk geliyor. Ay takvimine göre saç kesiminde aslana denk gelmesi uzaması açısından önemlidir.

Ben Hangi Günler Yaptım ve Yapacağım

14 Mart Pazartesi 20.08’de kestim.

11 Nisan Pazartesi 20.08’de keseceğim.

9 Mayıs Pazartesi 20.08’de keseceğim.

Saç kesiminizi aynı saatlerde yapmaya dikkat ediniz.

Sonuçları her ay sonu paylaşacağım. Şuan saçım sırtımda. Lakin saçımı sırtıma kadar uzatmak için yapmadığım kür kalmadı.

Dilerseniz bu süreçte saç uzatmanızı hızlandırmak amacıyla benim deneyim edindiğim kürleri deneyebilirsiniz;

Bemiks, Evigen Bepanthen Kürü ve Sarımsak Zeytinyağı Kürü: Bu kür bende gayet etkili oldu lakin fiyatları çok pahalı, artık 2022’de zeytinyağı bile deli gibi pahalılandığından, önermem. Ki, önceleri bütçe sorunu olmuyor diye bu kürü uygulardım siz düşünün. Önceleri dediğim de 2021. Hele Bemiks evigen bepanthen kürü bundan birkaç sene öncesine kadar 3’ü toplamda 10 15 iken, tanesi artık 20’yi bulmuş bulunmaktadır. Ben geçen yıl bile 3’üne 40 TL öderken oflanıp poflanmış iken, her saniye bu kadar fiyat artışı bu kürden soğutuyor.

Yine de denemek isterseniz eğer:

Bütçenizi zorlamayacak olan kürlerim:

Bunda da nane yağı pahalı gelebilir lakin 2 ayda 2 kez bu kürü uygulasanız, şiddetle etkisini görürsünüz. Nane yağı saç uzattığı kanıtlanmış bir yağdır. piyasada 20 – 30 TL’ye bulabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı da en uygun olarak 15 – 30 TL arasındadır. Yani Her ay 1 kez bu kürü uygulasanız ziyadesiyle yeterli olur. Hem saç bakımınızı sağlar hem saçınızı parlatır hem saçınızı uzatır. Diğer kürler uzun vadeli olmadığından pahalı oluyor bu küre göre. Yine aynı şekilde Sinameki küründe de badem yağı A101’de 11 TL (eskiden 7 idii…), Bemiks de 15 TL falandır, Sinameki otunu da aktardan 5 TL’ye rahatlıkla bulabilirsiniz. Ben bu ay son 2 hafta, hindistan cevizi yağı nane yağı kürünü uygulayacağım. Aşağıda bahsettiğim besinleri de düzenli tüketeceğim. Sonuçları bildireceğim. Daha sonrasında da sinameki kürüne başlayacağım. Güncel sonuçları da kürler bitince açıklayacağım.

AYRICA

Saç uzamanızı hızlandırmak adına;

  • At kuyruğu çayı içmenizi,
  • Her gün 1 adet yumurta tüketmenizi (normalde 2 diyordum lakin fiyatlar malum)
  • Yoğurt ve peynir tüketmenizi
  • Zeytin tüketmenizi
  • Yeşil çay içmenizi
  • Keçiboynuzu pekmezi (her gün 1 tatlı kaşık yeterli)

Şiddetle öneririm. Bunlar da saç uzamasını hızlandırır.

İlgili Yazı:

“Benimle Ay Takvimine Göre Saç Kesimine Başlayın! Ay Takvimine Göre Saç Kesim Günleri (Mart – Nisan – Mayıs Ayları) | 3 Ayda Saç Uzatma Serisi!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın