Sünnet Derisi Restorasyonu ve Yahudiler

Sünnet derisi restorasyonu sünnet edilmiş penisin artık derisinin ameliyatla ya da ameliyatsız metodlarla uzatılarak sünnet derisinin tekrar kazanılması sürecidir. Sünnet derisi restorasyonu doğal sünnet derisi görünümünü tekrar elde etme arzusu, cinsel birliktelik sırasındaki hassasiyeti artırmak ya da günlük aktiviteler sırasında hassas bölgelerin sürtünmeden kaynaklı deformasyonunu önlemek gibi nedenlerle tercih edilen bir durumdur. Sünnet derisi restorasyonu teknikleri sünnet edilmiş ya da yaralanmalar geçirmiş erkeklerle birlikte daha uzun sünnet derisi arzu eden erkekler tarafından uygulanır.

Bunun bazı nedenleri ise şunlardır;

  • estetik görünüm
  • glanüler hassasiyetin kazanımı
  • cinsel uyarılma ya da cinsel fonksiyonun artırılması
  • bütünlük duygusunun kazanımı
  • beden imajının iyileştirilmesi gibi nedenlerle sünnet derisi restorasyonu tekniklerine girişirler.

Ancak Orta Çağ Almanya’sında ve özellikle 1930’lardaki Nazi Almanya’sında Yahudiler sünnetli penisini tekrar sünnetsiz yapmaya çalışmıştır. Çünkü Almanlar kendileri gibi olmayan insanları katletmesiyle meşhurdur. Yahudiler katliama uğramamak için sünnetli penisini sünnetsiz hale getirmeye çalışmıştır. Almanlar Yahudileri ayırt etmek için önce çırılçıplak soyar sonra da sünnetli olanları katlederdi. Nazi Almanya’sı döneminde bazı Yahudiler Türk olduklarını söylemiş ve Türkiye’deki bazı bağlantıları sayesinden katliamlardan kurtulmuştur.

Sünnet olmak bir Yahudi geleneğidir. İslam’a da sonradan geçmiş bir gelenektir. Kuran’da sünnet olmakla ilgili tek bir ayet yoktur. Araplar ve Yahudiler aynı ırk ve kültür potasında oldukları için birbirlerinden çok etkilenmiştir. İslami bir selam olarak bilinen Selamun Aleyküm sözünün aslı da Yahudice olan Şalom Aleyke’dir.

One comment

  1. Sünnet eski mısırda kölelerin özgür insanlardan ayrılması ve zevk için değil üremek için cinsel ilişkiye girsinler diye yapılan ve sadece köleler için bir uygulamaydı…”Selamün aleyküm” İbranicesi “şelayhim aleyhim” yani barış olsun demektir, “selam” köken kelimesi İbranice “şalom” dur “şalom” barış demektir.

Bir Cevap Yazın