Mülteciler Silahlı Çatışmaya Giriyor, Silahla Banka Soyuyor!

Türkler silah alırken akıl almaz prosedürlere tutuluyor. Doktorlar Türkler silah almasın diye onay vermiyor, devlet zaten silahı almayın diye ayağınıza çelme takıyor, silahın parası, ödenen vergi ve harç ücretleri ise ayrı bir para. Haliyle Türkler de silah alamıyor. Alabilenlerde fiyatlardan dolayı sadece av tüfeği alabiliyor. Kötü insanlar belinde silahla dışarlarda dolaşırken masum vatandaşlar kendini koruyacak bir silah bile edinemiyor. Bir de bunun üstüne mültecilerin yani Suriyelilerin, Afganların, Pakistanlıların silahlanması eklendi. Türkler silah bulamıyorken bu mülteciler nasıl silah bulabiliyor? Belinde silahla dolaşabiliyor? Böyle bir rezillik olabilir mi arkadaşlar? Yarın Türkiye’de bir iç savaş çıksa Türkler kendini nasıl koruyacak? Mülteciler silah bulabiliyorken Türkler kendi ülkesinde silah sahibi olamıyor.

Zeytinburnu’nda, aralarında husumet bulunan Afganistan uyruklu iki kişiden biri, silahla ateş ederek, diğerini yaraladı. Saldırı anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Kaçan saldırgan kendisini takip eden yaralının yakınları tarafından öldürüldü. Cinayeti işleyenlerin takibi ve olaydan sonraki kaçışları da kameraya yansıdı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Nuri Paşa Mahallesi İsa Yusuf Alptekin Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, aralarında husumet bulunan Afganistan uyruklu iki kişiden biri, yanına geldiği diğerine silahla 3 el ateş etti. Bacağından yaralanan kişi yere yığılırken saldırgan kaçtı. Gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından yaralıyı ambulansla hastaneye kaldırdı. Polisin yakalamaya çalıştığı şüpheli, yaralının yakınları tarafından takip edilerek, Nuripaşa Mahallesi’nde yakalanıp, silahla öldürüldü. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemenin ardından Afgan uyruklu kişinin cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis, cinayeti işledikten sonra kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Bir Cevap Yazın