Süleyman Soylu’dan Suriyelilere Büyük Hizmet: 1 Milyon Suriyeliye Ev Yapılacak

İç işleri bakanı Süleyman Soylu 1 milyon Suriyeli için ev yapılacağını duyurdu. Suriyelileri çok seven onlar için canını bile vermekten çekinmeyecek biri olan Süleyman Soylu, Suriyelilerin evsiz kalmasına gönlü müsaade etmiyor. Süleyman Soylu Suriyeli Araplar için şimdi de ev yapılmasını emretti. İç savaştan etkilenen Suriyeliler adına inşa edilen 60 bin briket ev için anahtar teslim töreni düzenlendi. Düzenlenen törene AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan video mesajıyla katılırken, Süleyman Soylu da alanda önemli açıklamalarda bulundu. Soylu,

İdlib’de 57 bin briket evi tamamladık, yıl sonuna kadar 100 bin evi bitireceğiz. 73 okul, 50 cami, 23 sağlık tesisi, 18 sosyal tesis, 25 park, 34 fırın, 40 su kuyusu yapıyoruz” sözlerini kullandı.

Türkiye’nin sadece Suriye’de yardımlar yapmadığına dikkat çeken Bakan Soylu şunları söyledi,

Batı, sömürgesine devam ediyor. Biz Lübnan’da, Yemen’de, Afganistan’da, Pakistan’da, Bangladeş´te Arakan Müslümanlarıyla beraber varız. Biz Ukrayna’da varız. Biz dünyada nerede zülüm varsa Allah şahittir karşısında hep birlikte varız. Eğer biz olmasak şu çocuklar bizden hesap sorarlardı. Bu dünyada da öteki dünyada da. Buradan vicdanları katılaşmış olanlara sesleniyorum; bu dünyanın nimetlerine aldanmayın. Müslümanlar büyük bir sınavdadır. Batıdan kimse kendisine bir nimet beklemesin. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz. Dünyaya insanlığa neler yapılması lazım anlatmalıyız. Onun için birlik içerisinde olmalıyız”

Bir Cevap Yazın