Depremler Zinadan ve Açık Giyinmekten Mi Olur?

Cübbeli Ahmet Hoca: Rabbim Zina Yuvalarını Vurdu!

Türkiye’deki din adamları depremlerin açık giyinmekten, zinadan veya ahlaksızlıktan dolayı olduğunu ve Allah’ın Türkiye’yi cezalandırdığını söylüyor. Cübbeli Ahmet Hoca adlı din hocası da depremlerin zinadan dolayı olduğunu ve alova, İzmit, Adapazarı  gibi yerlerde deprem olduktan sonra mal ve can kayıplarının artması ile şu cümleyi kurmuştu; Rabbim Zina Yuvalarını vurdu.

Evet, zina, açık giyinmek İslam’a göre yasaktır fakat depremler bu nedenle olmaz. Depremlerin büyük çoğunluğu Dünyadaki tektonik tabakaların hareketi sonucu meydana gelir. Bunun yanı sıra insanlar da deprem oluşumuna neden olabilir. Büyük barajlar ve köprüler inşa ederken, toprağı delerken, kömür madeni kazarken veya petrol kuyuları açarken insanlar yapay depremler yaratabilir. En bilinen örneklerden biri 2008 yılında Çin’in Sichuan kentindeki Zipingpu Barajının çökmesi sonucu oluşan ve 69.227 kişinin ölümüne sebep olan yapay depremdir.

Eğer depremler zinadan veya açık giyinmekten dolayı oluyorsa o zaman şimdiye kadar Hollanda, ABD, Fransa, Belçika gibi ülkelerin yeryüzünden bin defa silinmesi gerekiyordu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s