NexGard Afoxolaner Çiğneme Tablet Ürün İncelemesi

NexGard Afoxolaner Çiğneme Tablet Ürün İncelemesi

(68 mg Dogs>10 – 25 kg For Animal Treatment Only) 

Ürünü, veterinerden, köpeğim hakkında konuştuktan sonra 70 TL’ye satın aldım. Konuşmamızda, bu köpeğin tüy sıkıntısı var, derisinde de problem var ve parazit sorunu var söylemleri geçti. Onun üzerine bu ürünü verdi ve köpeğimde tek tablet olarak kullandım. Daha fazla almam gerekir mi diye sorduğumda, bunu bir kez kullanmanız yeterlidir. En az 6 ay ürün kullanmanıza gerek yoktur cevabını aldım. Yani anlaşılan o ki ağır bir ilaç bu. Çok şükür ki, köpeğime ağır gelmedi. Onca iğne, ilaç uygulaması yaptık işe yaramamıştı, bu tek tablet ile hem tüyleri gürleşti ve siyahlaştı (siyahlaşmasında çay ağacı yağlı şampuanın da etkisi var), hem kaşıntısı yok denecek kadar azaldı, hem de kedi köpek tarağıyla taradığımda o pirelere rastlamadım. Köpeğim 1 ay gibi bir zamanda kendine geldi. Eskiden bu pireler yüzünden strese giren ve yolda yürürken her 1 metrede 1 duraksayan ve halsiz düşen köpeğim, eve geçerken benimle beraber koşar olmuştu. Denemiştim onu bakalım benimle evin önünde koşacak mı diye, önceleri kıpırdamayan köpeğim özüne döndü. Ve bu tabletten ötürü köpeğim toparladı, sanki iyice dolgun oldu. Bunları söylerken bu ürün hakkında sitede içerik araştırması yaptığımda, çok olumsuz yazılara da rastladım.

Eğer söylenildiği gibiyse bu tabletler konusunda çok dikkatli olmalısınız. İnternette bu yazıya rastladım:

“Q13fox.com’un 25.07.2019 tarihli haberine göre, New Jersey’de yaşayan Tuğba Aksoy’un iki yaşındaki köpeği Lokum’da da Simparica kullanımı sonrası şiddetli kasılma nöbetleri gelişmiş ve tekrarlıyormuş. Tedaviye 10.000 dolardan çok para harcanmasına karşın Zoetis sadece 3.300 dolarını karşılamış. Haberde Nexgard için 1315, Bravecto için720, Simparica için 1315 köpekte kasılma nöbetleri rapor edilmesine karşın, ilacı köpeklerin çoğunda ‘güvenli ve etkili’ bulan FDA eleştiriliyor. “

Veterinerler bazılarına 3 aylık önermişler belki de kendileri bile yan etkilerini bilmiyorlar. 1 tanesi bile ağır geldiyse 3 veya daha fazla tableti düşünmek bile istemem şahsi olarak. Neyse ki ben 1 tablet kullandım. Siz güvendiğiniz veterinere danışın derim.

One comment

Bir Cevap Yazın