F1 Podyumunda Şampanya Yerine Fruko Gazozlu Kutlama!

İstanbul’da yapılan Formula 1 yarışında Lewis Hamilton, Schumacher’in rekorunu kırarken, olağan dışı kutlama töreni Avrupa’nın gündemine bomba gibi düştü!

F1 Türkiye’ye geldi, çok büyük reklamlar yapıldı, Türkiye’ye bir sürü reklam geliri aktı, ancak ilginç bir olay gerçekleşti. F1 pilotları yarışı kazandıktan sonra kutlama gereği Şampanya patlatırlar. Bu bir genelektir ve F1 yarışının sonunda olur. Ancak Türkiye’de bir ilk gerçekleşti! Türkiye’de yarışı kazanan ekibe şampanya yerine Fruko Gazoz Verildi!

Eskiden çocuklar arasında gazozuna maç yapılırdı. F1 yarışında gerçekleşen olay da insanlara çocukluk yıllarını hatırlattı. Ayrıca gazoz iyi köpürmediği için Lewis Hamilton ve ekibi bundan şikayetçi oldu.

Mercedes Formula 1 takım patronu ve CEO’su Toto Wolff da şöyle bir açıklama yaptı:

“Bize gazoz verdiler ve köpürmedi, neyse ki şimdi eve gideceğiz ve orada istediğimiz şekilde kutlama yapacağız”

Bu gazlı içecek, fruko gazoz olayının arkasında ise Cumhurbaşkanı danışmanı İsmail Cesur varmış, İsmail Cesur’un konu ile ilgili alakalı twiti;

“Podyumda gazlı içecek meselesini de “rezalet” olarak niteleyen bazı çevreler bilsin ki asıl rezil olan bu saçma yaklaşımdır. Formula 1 çoğunluğu müslüman olan ülkelerde kendisi böyle bir hassasiyet gözetiyor. Malezya, BAE, Bahreyn… Aynı durum bu ülkelerde de oldu/oluyor.”

Olay kısaca bu şekilde. İsmail Cesur’un kararıdır gazozlu kutlamanın yapılması. Gazozlu kutlamayı bir kesim desteklerken diğer bir kesim ise destelememektedir. Cumhurbaşkanı danışmanı İsmail Cesur, islami hassasiyetlere ve dine dikkat ettiğini söylüyor, Türkiye müslüman bir ülkedir diyor. Dinimize saygı gösterin diyor. Olayı savunanlar içkinin Kuran’da haram kılındığını ve gazozlu kutlamanın doğru olduğunu söylüyor fakat İsmail Cesur’un kadınlı ortamlarda fotoğrafları bu olaydan sonra da sosyal medyaya damga vurdu. İşte dini hassasiyetten bahseden ve alkol yasağını İsmail Cesur’un gece kulübündeyken çekilen ve internete yayılan o fotoğrafları;

Konu hakkında yorumu artık değerli takipçilere bırakıyoruz…

Bir Cevap Yazın