İsveç’in Kürdistan Sevdası

İsveç’te yapılan bir ankette, 442 bin kişiye Kürtler hakkında sorulan soruda, Türkiye’nin Kürtlere zulüm ettiğini ve Kürdistan’ın kurulması gerektiği cevabı verildi. İsveç ve diğer iskandinav ülkelerinde her geçen gün Kürt sempatizanlığın ve Türk düşmanlığı gittikçe çoğalan bir sorun haline geliyor. PKK, YPG gibi oluşumların içinde çok fazla İskandinav kökenli militan var. İsveç, Norveç, Danimarka adeta PKK’ya asker yetiştiriyor ve ayrıca ekonomik destek de sağlıyor.

Bundan 1 sene önce de İsveç Dışişleri bakanı Ann Linde, Türkiye’ye gelerek YPG’yi savundu. Herkesin Türkiye’de şok olduğu bu durum karşısında Avrupa ise Ann Linde’yi tebrik yağmuruna tuttu. Türkiye dışişleri bakanı Çavuşoğlu ise şu cevabı verdi;

“Siz de bir annesiniz, sizden rica ediyorum Diyarbakır’da 1 yıldır çocuklarını bekleyen annelere bir gidin, konuşun. Neden hep Kürt deyince PKK’lıları, YPG’lileri, SDG’lileri destekliyorsunuz.”

İskandinav Kızları Kürtlere bayılıyor!

İsveç başta olmak üzere iskandinav kızları Türkleri barbar olarak görürken Kürtleri ise koruyucu olarak görüyor ve medeni Avrupa insanının bir parçası olarak kabul ediyor.

Norveçli Futbolcuların Kürtçe Müzik Eşliğinden Oynaması

Bir Cevap Yazın